Okunma

Microsoft’tan dev siber güvenlik yatırımı!


24 Şubat 2018 Cumartesi 23:59
Microsoft’tan dev siber güvenlik yatırımı!

Microsoft siber güvenlik yatırımı amacıyla ayırdığı bütçesiyle dudak uçuklattı. Peki Microsoft, her yıl siber güvenliğe ne kadar yatırım yapıyor? Geçtiğimiz günlerde bir siteye röportaj veren Microsoft’un bulut platformu olan Azure Government‘in Bilgi Güvenliği Baş Sorumlusu (CISO) Matthew Rathbun, soruları yanıtladı.

Microsoft siber güvenlik alanına her yıl 1 milyar dolar yatırım yapıyor!

microsoft siber güvenlik 2

Verdiği röportajda şirketin siber güvenlik alanına ayırdığı dev yatırım bütçeleri hakkında da bilgiler veren Rathbun, Microsoft’un her gün 7 trilyon siber tehdidi engellediğini de ekledi. Her yıl 1 milyar dolara yakın bir yatırım yapıldığını söyleyen Rathbun, Microsoft’un asıl amacının “Nasıl daha iyi olabiliriz?” sorusuna cevap olabilecek çalışmalar yapmak olduğunu da vurguladı.

7 trilyon siber tehdide ancak büyük veri analizinin doğru ve hızlı bir şekilde yapılarak aşılabileceğini söyleyen Rathbun, siber tehditlerin %90’ının insan hatalarından kaynaklandığını da ekledi. Microsoft‘un bu tehditlere karşı insan müdahelesini azaltmak istediğini de röportajın dikkat çeken noktaları arasında.

:: Microsoft’un siber güvenlik alanına yaptığı yatırım hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft’tan dev siber güvenlik yatırımı!”

  1. Garez Darktonk Song dedi ki:

    güvenlik ve microsoft zıt iki kelimedir… güvenen anca ms botudur…

" Microsoft’tan dev siber güvenlik yatırımı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan dev siber güvenlik yatırımı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan dev siber güvenlik yatırımı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "