Okunma

Kinect Avatar CES 11’de Geliyor


06 Ocak 2011 Perşembe 08:30
Kinect Avatar CES 11’de Geliyor

Microsoft uzun süredir beklenen projesini bugün CES 11 fuarında açıklayacak. Kinect Avatar adlı sistem, sohbet programlarının geleceğini etkileyecek.

Sohbet programlarında kendi resimlerini kullanmak istemeyenlerin kullandığı, fotoğraflar bu sistemle birlikte canlı ve üç boyutlu hale gelecek.

 

 

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Peki, sistem nasıl çalışıyor? Kinect avatar kullanıcıların 3D bir avatarını oluşmasını sağlıyor. Cihazı kullanan kişi sohbet programını açtığı zaman bu avatarı kullanıyor.

Kullanıcının yaptığı hareketler, mimikler ve konuşması bu avatar sayesinde anında ekrana yansıyor. İlk olarak adı Kinect lansmanında geçen sistemin ne kadar başarılı olduğunu, CES 11‘deki ekibimizin özel incelemesiyle görebilirsiniz.

:: Kinect avatar sistemi sizce sohbet sektörüne etki edebilecek mi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kinect Avatar CES 11’de Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kinect Avatar CES 11’de Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kinect Avatar CES 11’de Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "