Okunma

Microsoft, Sohbetleri Neşelendirecek


30 Haziran 2015 Salı 18:30
Microsoft, Sohbetleri Neşelendirecek

Sanal dünyanın biz insanlığa merhaba dediği andan itibaren sosyalleşme ihtiyacımızın da bir getirisi olarak “sanal iletişim” çağı başladı ve hızla genişledi. Sosyal ağlar, sanal medya mecraları dünyaya hükmetmeye devam ederken, online sohbet dönemi de devam etti. Bunun bir hayli farkında olan Microsoft ise ilginç bir işe adım atıyor ve akıllı chat sistemini getiriyor.

Microsoft Research ekibi tarafından paylaşılan bir makaleye göre, yakın bir gelecekte siz chat yaparken, kullandığınız sistem kullanıcılarına önerilerde bulunacak, karşı tarafla olan eğlenceli sohbeti daha ilgi çekici bir hale sokacak; üstelik bunu ekstra bir çaba sarf etmeden gerçeğe çevirmenize olanak verecek.

Sınırsız Smiley ve meme seçeneği

Cahoots adı ile anılan sohbetleri daha eğlenceli kılacak web chat sistemi, yazdıklarınızı, cümlelerinizi analiz edecek, duygusal içeriğe uygun olarak özel smiley seçenekleri paylaşacak. Hatta bilgilere göre bununla sınırlı kalınmayacak, internet dünyasını son yıllarda sarıp sarmalayan meme akımına da destek çıkacak. Yani siz sohbet ederken, şakalarınıza uygun meme görsellerini kendisi hazırlayarak size sunacak.

Microsoft Research ekibi şimdilik Cahoots için resmi bir çıkış tarihi ya da beta süreciyle ilgili bir detay paylaşmadı.

Bakalım bu aykırı sistem arkadaşlar ile sohbetleri ne derece renklendirebilecek?

:: Böyle bir sistem başa ne tür kazalar da açabilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Microsoft, Sohbetleri Neşelendirecek”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Meme iyidir tabii

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yok daha memeler

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Sınırsız meme seçeneği

 4. SDN Okuru dedi ki:

  meme olayı çok iyi olmuş 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bu aralar en çok ihtiyacım olan şey sınırsız meme. Ramazan geçsinde smileyler memeler havada uçuşur

" Microsoft, Sohbetleri Neşelendirecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Sohbetleri Neşelendirecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Sohbetleri Neşelendirecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "