Okunma

Microsoft-Steam Savaşı Başlıyor


24 Ekim 2010 Pazar 16:20
Microsoft-Steam Savaşı Başlıyor

Günümüzün yükselen trendlerinden bir diğeri de, internet üzerinden bilgisayar oyunlarının satışı. Bu kategorinin liste başı ise, 30 milyonu aşan kullanıcısıyla büyümeye devam eden Steam. Steam’in kısa süredeki bu hızlı yükselişi, teknoloji devi Microsoft’un da dikkatini çekti. Rekabetten çekinmeyen Microsoft, kendi tarayıcı tabanlı oyun mağazasını açacağını duyurdu. (17 Kinect Oyunu Belli Oldu!)

 

 

“Bilgisayar oyunu almanın ne kadar kolay olabileceğini göstermek istiyoruz.” diyen yetkilliler, ultra hızlı ve kolay anlaşılır bir web sitesi hazırladıklarını duyurdu. Özel kampanyalar da düzenlemeyi planlayan Microsoft, “Haftanın anlaşması” adı altında o haftaya özel indirimler de yapacak. Sistem ilk etapta Max Payne, Dead Rising 2, Gears of War, GTA3, Fable III, Halo ve Age of Empires Online gibi oyunlar ile hizmete girecek ve ödemeler Microsoft Points ya da kredi kartıyla yapılabilecek. Online mağazanın açılış tarihi ise 15 Kasım.

:: Sizce Microsoft tarayıcı tabanlı oyun satışı konusunda Steam ile baş edebilir mi?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft-Steam Savaşı Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft-Steam Savaşı Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft-Steam Savaşı Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "