Okunma

Microsoft Stratejisini Değiştiriyor


04 Haziran 2009 Perşembe 13:29
Microsoft Stratejisini Değiştiriyor

E3’ün medya sunumunda, video oyun endüstrisinin en büyüğü Microsoft Kuzey Amerika gelenekleriyle Facebook, Twitter ve Sky ile yeni sosyal ilişkilerini açıkladı. Microsoft Facebook kullanıcılarının bu günden itibaren profillerini ya da paylaştığı fotoğrafları Xbox Live ağına girebilecekleri müjdesini verdi. Twitter düşkünleri ise servise mesajlarını gönderip okuyabilecekler.

SKY ile yapılan yeni anlaşma ile, İngiltere de Xbox kullanıcıları canlı televizyon izleyebilecek. Uydu gibi her kanala ulaşılamasa da Xbox üzerinden düzinelercesine ulaşabilecekler. Kullanıcılar arkadaşları ile özel parti odalarındayken aynı zamanda TV izleyebilecekler ve programları tartışabilecekler.

Microsoft yöneticileri Sky’in kardeşi DirectTV ile müzakerelerde olduğuna dair yorumları reddediyor. Microsoft ev televizyonun da büyük rolün peşinde, yıllar geçtikten sonra kendi kutusunu ortaya koyacak. Partneri Sky ise Microsoft için televizyon marketinin kapısını aralamış durumda.

::
Türkiye’ye gelemeyen XBox 360 sihirli bir kutu mu olacak?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Stratejisini Değiştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Stratejisini Değiştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Stratejisini Değiştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "