Okunma

Microsoft, Sun Oracle’a Savaş İlan Etti


28 Şubat 2010 Pazar 19:40
Microsoft, Sun Oracle’a Savaş İlan Etti

İngiltere’nin önemli yayın organlarından “The Register”ın haberine göre, eskiden dost olanlar, artık düşman oluyor. Microsoft Server Araçları Yöneticisi Bob Muglia, Sun Microsystems’ı satın alan ve bir zamanlar işbirliği yaptıkları Oracle’ı “Bilgisayar piyasasını 1960’lara döndürmeye ve kullanıcının rekabet gücünü engellemeye çalışmakla” suçladı.

Sorunun kaynağı, Oracle’ın, Sun’ı ve Sparc’ı 5 milyar doları sayıp aldıktan sonra, donanım ve yazılım entegrasyonu gerçekleştirecek server araçları yaratmaya çalışmasına dayanıyor. Bu da Microsoft’un, server kanadının canını epey sıkmışa benziyor.

:: Sizce Microsoft Yönetimi, neden bu kadar sert açıklamalar yapıyor?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" Microsoft, Sun Oracle’a Savaş İlan Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Sun Oracle’a Savaş İlan Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Sun Oracle’a Savaş İlan Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "