Okunma

Microsoft Surface Pro 7’nin tasarımı nasıl olacak?


27 Kasım 2018 Salı 23:59
Microsoft Surface Pro 7’nin tasarımı nasıl olacak?

Uzun bir süre sadece yazılıma odaklanan Microsoft, son yıllarda Apple ile benzer bir politika izleyerek bilgisayar vb. gibi ürünler geliştirmeye başladı ve bunları Surface ailesi altında topladı. İlk Surface modeli 2012 yılında tanıtılmıştı.

Geçtiğimiz ay Surface Pro 6 tanıtıldı. Donanımsal anlamda büyük yenilikler yapılmasına rağmen, beklenilenin aksine önceki model ile neredeyse aynı tasarımın kullanılması kullanıcılarda büyük bir hayal kırıklığına neden oldu.

Surface Pro 7 tasarımı ile dikkat çekecek!

Önümüzdeki yıl tanıtılacak olan Surface Pro 7 ile bu durum değişecek gibi görünüyor. Microsoft tarafından Surface Pro’nun klavyesi için alınan yeni bir patentin ortaya çıkması tasarımın değişeceğinin sinyallerini vermeye başladı.

Klavyede yapılan değişiklikler ile Surface Pro’nun daha ince hale getirilmesi bekleniyor. Maalesef, patentte Surface Pro 7 hakkında bir detaya yer verilmiyor.

Microsoft beklenilen değişikliği uygularsa, yeni iPad Pro ile benzer şekilde daha ince bir klavye ve çok daha ince bir çerçeveye sahip olan Surface Pro göreceğiz. Ek olarak cihazın Surface Pro 6’ya kıyasla yüzde 20 daha hafif olması bekleniyor.

Surface Pro 7’nin 2019 yılının Ekim ayında tanıtılması bekleniyor. O zamanda kadar bir Surface modeli satın almak isteyen kullanıcılar Surface Pro 7 veya Surface Go arasında bir tercih yapmak zorunda.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft Surface Pro 7’nin tasarımı nasıl olacak?”

  1. Anonim dedi ki:

    en büyük özelliği şudur…. çok pahalı…

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Surface pro’nun en zayıf tarafı şarj adaptörü bilgisayar bağlantı kablosu. Eğer çanta içinde serbest taşır iseniz, kısa sürede kablonun adaptör bağlantı noktasında kablo hasarı başlıyor. ( pro 3 kullandım, şu an pro 6 kullanıyorum)

" Microsoft Surface Pro 7’nin tasarımı nasıl olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Surface Pro 7’nin tasarımı nasıl olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Surface Pro 7’nin tasarımı nasıl olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "