Microsoft Tasarrufa Yardım Etti


19 Ocak 2010 Salı 11:52
Microsoft Tasarrufa Yardım Etti

Microsoft Gold Certified iş ortağı Probil, kurumlara maliyet avantajları sunan Microsoft Sunucu Sanallaştırma teknolojisini kendi çözümlerine ekledi. İki firmanın başladığı bu ortaklığın hikayesi ise aslında oldukça ilginç. Yine bir teknoloji firması olan Probil, sanallaştırma hizmetlerinden memnun olunca kendisi de bu konuda hizmet vermeye başladı.

Bilişime yapılan yatırım tasarrufu nasıl sağlıyor?

Microsoft’un yeni sanallaştırma platformu Hyper-V‘yi kullanan Probil, daha önce 5 farklı mekanda yer alan iştirak şirketleri, iş ortakları ve şubelerindeki 70 sunucu ile hizmet veriyordu.

Firma yaptığı bu yatırımla sunucu sayısında yüzde 60 oranda azaltmasının yanı sıra donanım, enerji, yönetim ve bakım maliyetlerinden de tasarruf elde etti.

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, iki firmanın ortaklığını şu sözlerle değerlendirdi; “Microsoft’un sanallaştırma teknolojilerinde uzmanlaşan değerli iş ortaklarımız, kurumlarımıza sundukları çözümlerle özellikle kriz döneminde önemli katma değerler yarattılar.

Probil de Microsoft Sanallaştırma Çözümleri’nin maliyet avantajlarını müşterilerimiz lehine en iyi şekilde değerlendiren iş ortaklarımızdan birisidir. Probil’in çeşitli sektörlerden müşterileri arasında ekonomiye büyük katkı sağlayan ve küresel rekabet ortamında fark yaratan önemli markalar da yer alıyor.

Bu değerli kurumlara geniş bir BT ürün ve hizmet yelpazesi sunan Probil’in yaptığı sanallaştırma yatırımının Türkiye’de bir ilk olduğu kanısındayım. Microsoft Sanallaştırma teknolojisi Hyper-V’yi çözümlerine entegre ederek müşterilerinin hizmetine sunması nedeniyle Probil yönetimini ve çalışanlarını kutluyorum“.

Hem tasarruf etiller hem de yeni bir iş kolu buldular

Probil‘in daha önceki yapısında sunucuların lokasyon bazında dağınıklığı, birçok açıdan maliyetleri yükseltirken, yönetimi de zorlaştırıyordu. Hyper-V’yi kendi altyapısına uygulaması ile sunucu yatırımı, işletmesi, bakımı, yönetimi, adaptasyon, eğitim ve güvenlik gibi maliyetlerin düşürmüş oldu.

Firma bu yapılanma sürecini fırsat bilip sunucu sanallaştırma çalışmalarına ek olarak mevcut mekanlarda kullanıcılara hizmet veren sunucuları birleştirirken altyapı iyileştirme çalışmaları da aradan çıkartmış oldu.

Probil yöneticilerinden Necmi Ön bu yatırımla ilgili şu yorumları yaptı; “Terzi kendi söküğünü dikemez derler ya, bu sefer tersi oldu… Probil olarak müşterilerimize sunduğumuz Sunucu Sanallaştırma çözümünü kendi kurumumuza uyguluyoruz.

Hyper-V, donanım maliyetlerini azaltmak ve enerji tasarrufu sağlamakla kalmıyor aynı zamanda bilişim teknolojisine yapılan yatırımların firmaya artan oranda bir katma değer yaratmasına da destek oluyor.

Hızlı ve etkin bir şekilde fiziksel ve sanal ortamları yöneterek iş süreçlerini kolaylaştırırken, firma içi kaynakların da daha verimli kullanılmasını sağlıyor” dedi.

Microsoft Sanallaştırma Çözümleri’ni hayata geçiren Probil i elektrik tüketiminden yıllık 30 bin TL‘lik tasarruf sağladıklarını açıkladı. Firma bu ilginç yatırım sayesinde kâr elde ederken kendisi içinde yeni bir iş kolu oluşturmuş oldu.

:: Sanallaştırma yatırımları sizce kârlı bir yatırım mı?
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Microsoft Tasarrufa Yardım Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Tasarrufa Yardım Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Tasarrufa Yardım Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  2. 2 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  3. 3 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  4. 4 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  5. 5 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  6. 6 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  7. 7 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  8. 8 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  9. 9 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  10. 10 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!