Salgın Microsoft Teams’e yaradı: İşte kullanıcı sayısı


28 Nisan 2021 Çarşamba 13:20
ABONE OL
Salgın Microsoft Teams’e yaradı: İşte kullanıcı sayısı

Microsoft, uzaktan çalışma ve eğitim uygulaması Teams’in güncel kullanıcı sayısını açıkladı. Ekim 2020’de günlük 115 milyon kullanıcıya hizmet veren Microsoft Teams, yüzde 26‘lık bir artış yaşayarak 145 milyon günlük kullanıcı sayısına ulaştı.

Salgın döneminde Microsoft Teams kullanımı arttı

Microsoft’un konferans uygulaması Teams, tıpkı Zoom ve Slack gibi koronavirüs salgınının etkisiyle aktif kullanıcı sayısını artırmıştı. Salgının başlarında günlük 32 milyon kullanıcıya sahip olan uygulama, birkaç hafta içinde bu rakamı 75 milyona çıkardı. Salgının devam etmesiyle her geçen gün artan rakamlarda hiç kuşkusuz Microsoft’un işletmelere bulut teknolojisini benimsetmesi ve Teams kullanmaya teşvik etmesi de etkili oldu.

Konuyla ilgili Twitter‘dan görüşlerini paylaşan Microsoft’un başkan yardımcısı Jeff Teper, “Microsoft Teams şimdi 145 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip. Müşterilerimize, ortaklara ve ekibimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Microsoft Teams kadar rakipleri de yükseliyor

Teams‘in rakipleri de her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Zoom, geçtiğimiz sene 300 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıklarken; Google da 100 milyon günlük aktif kullanıcıyla onu takip etmişti. Bir diğer rakip Slack ise salgının başlangıcında 12,5 milyon eşzamanlı kullanıcısı olduğunu açıkladı. Ancak Teams şimdiye bu konuda sessizliğini koruyarak kullanıcı sayılarıyla ilgili bir açıklama yapmaktan kaçınmıştı.microsoft-teams-aktif-kullanici-sayisi-belli-oldu

Uygulamanın büyüme kaydetmesi, platformda yaşanan problemlerin de kaynağı olarak görülüyor. Zira Teams‘in geçen ay yaşadığı bağlantı sorunları bu ay da tekrar etti. Dünya genelindeki birçok kullanıcı en az iki saat boyunca hizmete erişmekte sorunlar yaşadı.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Salgın Microsoft Teams’e yaradı: İşte kullanıcı sayısı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Salgın Microsoft Teams’e yaradı: İşte kullanıcı sayısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Salgın Microsoft Teams’e yaradı: İşte kullanıcı sayısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!