Microsoft Teams beklenen özelliğe kavuşuyor


14 Haziran 2020 Pazar 10:04
Microsoft Teams beklenen özelliğe kavuşuyor

Mart ayı itibarıyla 44 milyon aktif günlük kullanıcıya ulaşan Microsoft Team, Corona virüsü salgını döneminde kullanıcı sayısında önemli bir ivme gördü. Aylar geçtikçe yeni özellikler bünyesine katan Microsoft Teams, artık kendi fotoğraflarınızı video görüşmelerinde arka plan resimleri olarak yüklemenize izin veriyor. Microsoft Teams arka plan özelleştirmesi ile dikkat çekiyor.

Microsoft Teams arka plan özelleştirmesi ile özgürlük tanıyor

Görüntülü görüşmelerde uzun bir süredir tartışma konusuna dönüşen arka planda ne olduğu sorununa en güzel çözümlerden birisi Microsoft Teams’ten geliyor. Microsoft Teams arka plan güncellemesi ile kullanıcıların konuşmalarda daha özgür hissetmesini sağlıyor.

Bir süre önce gelen bu özellik hem yeni güncelleme ile daha iyi hale getirildi hem de yerleşik arka planlar arasından da seçim yapmayı sağlıyor. Bu özellik aynı zamanda ani gelişen bir toplantıda arka planınızdaki dağınıklığı göstermek istemediğiniz durumlarda gerçekten de işe yarayacak gibi duruyor.

Microsoft Teams arka plan ozellestirmesi-Microsoft Teams arka planı degistirmek-01

Şirket yeni yayımladığı bir blog yazısında uygulamanın kullanıcıları için arka plan özelleştirmesini içeren güncellemesini duyurdu. Bunun yanında söz konusu özellik, özel görüntüler ve diğer arka plan efektlerinin yalnızca zamanlanmış ekip toplantıları için kullanılabilir olduğunu söylüyor.

Bunun yanında salgın sırasında en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan Zoom’da bu özellik bir süredir bulunuyor. Microsoft’un uygulaması ise bu özelliği yeni alıyor olsa da yine de kullanıcılar için gelişiyor.

Bunun yanında arka planlara eklemek için özel arka planlar da uygulamaya eklendi. Microsoft Teams’in ücretsiz versiyonunu kullananlar için toplantıları önceden planlama ve canlı altyazı kullanma gibi özellikleri de bünyesine eklemiş bulunuyor.

Salgın sırasında neredeyse her görüntülü konuşma uygulaması önemli ölçüde kullanıcı sayısını artırmış durumda, bakalım salgın sonrasında bu başarılı yükseliş devam edecek mi?
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Teams beklenen özelliğe kavuşuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Teams beklenen özelliğe kavuşuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Teams beklenen özelliğe kavuşuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  2. 2 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  3. 3 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  4. 4 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  5. 5 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  6. 6 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  7. 7 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  8. 8 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  9. 9 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  10. 10 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?