Okunma

Microsoft Teams çıtayı yükseltiyor!


12 Mart 2018 Pazartesi 22:00
Microsoft Teams çıtayı yükseltiyor!

Slack ve Hangouts Chat rakibi Microsoft Teams sunacağı Cortana entegrasyonu, mesaj çevirileri ve daha fazla yeni özellik ile rakiplerine meydan okuyacak.

Microsoft Teams 1. yaşını yeniliklerle kutluyor!

Ön izleme sürecinden 1 yıl önce çıkan Teams, öncelikle servisin aktif olduğu IP telefonlar ve konferans odası cihazları için Cortana sesli etkileşim desteği ile dikkat çekecek. Bu sayede kolayca arama, toplantıya katılma veya toplantıya başka kişileri eklemek konuşulan doğal dil ile mümkün olacak.

Bulut kaydı özelliği ise tık tıkla toplantı kayıtlarının yapılmasını sağlıyor. Otomatik transkripsiyon, zaman kodlaması, tüm takım üyelerinin başlıkları okuması, konuşma içi arama ve toplantının bir kısmını veya tamamını oynatma bu özellikle kullanıcılara sunulacak.

Microsoft Teams

Satır içi mesaj çevirisi ise farklı dillerde konuşan insanların akıcı bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olacak. Gönderilerin bir kanal veya sohbette çevirisi ile dil engelleri aşılmış olacak. Video görüşmelerde arka planın bulanıklaştırılması ise katılımcıların arkanızda ne olduğuna değil size odaklanmasını mümkün kılacak. Teams Meeting için yakınlık tespiti ise, herhangi bir toplantıya yakın ve müsait bir Skype Oda Sistemi’ni keşfetmenizi ve eklemenizi kolaylaştırıyor. Son olarak, toplantılarda mobil paylaşım ile katılımcıların mobil cihazları ile canlı video akışı, fotoğraf veya ekran paylaşımı yapması sağlanıyor. Tüm bu yeniliklerin yıl sonuna doğru sunulması planlanıyor.

Microsoft, bu yılın ikinci yarısı için bazı arama odaklı özelliklerin de müjdesini veriyor. Mevcut telefon altyapısının kullanımı ile Teams üzerinden çeşitli görüşme özellikleri şirketler için büyük kolaylıklar sağlayacak.

Servisin 181 pazarda ve 39 dilde toplam 200 bin organizasyon tarafından kullanıldığının ve 3 milyon takımın oluşturulduğunun altı çiziliyor. Bu takımların yaklaşık yüzde 60’ının ABD dışı ülkelerden olduğunu da belirtelim.

https://youtu.be/LtMwGo28s7w

:: Teams için gelecek yenilikler hakkında düşünceleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Teams çıtayı yükseltiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Teams çıtayı yükseltiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Teams çıtayı yükseltiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "