Microsoft Teams, evden çalışmaya dayanamadı!


16 Mart 2020 Pazartesi 16:30
Microsoft Teams, evden çalışmaya dayanamadı!

Microsoft Teams, devam eden Corona virüsü pandemisi nedeniyle evden çalışan insanların yüklenmesine dayanamayarak sıkıntı yaşıyor.

Microsoft‘un sohbet aracı Microsoft Teams, bu sabah iki saatten fazla Avrupa‘da kesintiye uğradı. Kesinti, binlerce çalışanın devam eden Corona virüsü pandemisi sebebiyle uzaktan çalışmaya karar vermesiyle başladı. Microsoft Teams kullanıcıları, oturum açma ve ileti gönderme konusunda sorunlar yaşadı. Kullanıcılar, sorunlarını duyurduktan sonra Microsoft, Twitter’daki destek hesabından “Microsoft Teams’teki mesajlaşmayla ilgili sorunları inceliyoruz” açıklamasında bulundu. Ardından Microsoft iki saatten kısa bir süre sonra sorunları düzeltti.

Bu, Microsoft Teams’i bu sene vuran ikinci büyük kesinti. Hizmet, Microsoft’un geçen ay önemli bir SSL güvenlik sertifikasını yenilemeyi unuttuktan sonra da sıkıntıya girdi. Microsoft nihayet üç saatlik sorundan sonra Teams’i tekrar çalıştırdı ve süresi dolmuş sertifikayı kaçırdığı için özür diledi.

Microsoft Teams nedir?

Microsoft Teams arayüzü

Microsoft Teams bazı insanlar için bir sohbet uygulaması iken bazıları için Skype Kurumsal’ın yalnızca yükseltilmiş bir versiyonu. Microsoft Teams zenginleştirilmiş işbirliği ve iletişim yoluyla ekip çalışmasını geliştirmek için kullanılabilecek uygulamalardan biri. Slack ile rekabet ederek Skype Kurumsal’ın yerine geçen Microsoft Teams küçük işletmeler, büyük işletmeler ve serbest çalışanlar, müşteriler, öğrenciler ve öğretmenler gibi kişiler için oluşturulmuş ortak bir iletişim uygulamasıdır. Özellikle Office 365 kullananlar ve başkalarıyla çalışmak isteyen herkes iletişim kurabilmek için platform olarak Teams’i kullanabilir.

Microsoft Teams ve Slack karşılaştırması

Microsoft Teams ve Slack

IBM, tüm çalışanları için Slack‘i seçerken NFL; oyuncuları, antrenörleri ve personeli için Microsoft Teams’i seçti. En büyük iki dijital işbirliği uygulaması arasındaki bu rekabet onları birbirine benzer hale getirdi. Bu iki platformun karşılaştırılması oldukça yaygın olsa da, ücretsiz dosya depolama sınırları gibi bireysel avantajların yanında Microsoft, Slack’e göre daha ucuz. Slack ve Teams arasındaki en büyük fark, Teams’in Microsoft’a ait olması. Bu, Teams’in ücretsiz sürümde bile Office 365 ile entegrasyona sahip olduğu anlamına geliyor. Bu arada, Slack (Microsoft Office 365 ve SharePoint dahil) Google ürünleriyle de entegre oluyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft Teams, evden çalışmaya dayanamadı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Microsoft Teams ta sadece webcam le görüntülü işlem yapılabiliyor. Daha kaliteli diğer kameraları nasıl teams ta aktif edebilirim? Çok uğraştım ama aktifleştiremedim. Desteğinizi bejliyorum

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  olsun

" Microsoft Teams, evden çalışmaya dayanamadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Teams, evden çalışmaya dayanamadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Teams, evden çalışmaya dayanamadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!