Microsoft, yeni Teams güncellemesini yayınladı


19 Mart 2021 Cuma 22:03
ABONE OL
Microsoft, yeni Teams güncellemesini yayınladı

Microsoft’un video konferans platformu Teams, Android ve iOS için yeni bir güncelleme aldı. Microsoft Teams güncellemesi ile toplantılar ve aramalar daha aktif hale gelecek ve kullanıcılar canlı reaksiyonları kullanabilecek.

Microsoft Teams güncellemesi eğlence barındırıyor

Microsoft Teams aldığı yeni güncellemeyle iOS ve Android için farklı özellikleri barındıracak. Yayınlana güncelleme iOS’ta Teams toplantılarını ve aramaları reaksiyonlarla destekleyecek. Böylelikle kişiler konuşmaya ihtiyaç duymadan iletişim kurmayı başarabilecek. Güncellemenin Android cephesinde ise, toplantıları bir veya daha fazla kişiye yönlendirme seçeneği aktif hale gelecek.

microsoft-teams-guncellemesi-yayinlandi

Örneğin iOS’taki güncellemeyle katılımcılar arkadaşlarına canlandırmalı başparmak, kalp, alkış ve kahkaha gibi efektler gönderecek. Bunun yanında iPad’den canlı etkinliklerle sunum yapmak mümkün hale gelecek ve oturum açma sayfasına önbelleğe alınmış hesap bilgilerini kaldırmak mümkün olacak.

Android’de ise Arkadaşlarınız ve aileniz için Teams uygulamasında etkinlikle oluşturabilecek ve katılımlarını sağlayabileceksiniz. Öte yandan toplantıları bir ya da daha fazla kişiye iletmek de mümkün olacak. Uygulamaya ait bildirimler de artık Android 11’de bildirimler bölümünün en üstünde kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Wirecutter isimli site, Microsoft Teams’i incelemiş ve kurulumuyla kullanmasının zorluğuna dikkat çekmişti. Söz konusu güncellemenin bu soruna bir çözüp getirmiş olması da kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor.

Android tarafındaki güncelleme, iOS muadili kadar büyük bir yenilik ve özellik getirmese de Teams’ın daha kullanışlı olmasını sağlayacak. Uygulamanın App Store’da yer alan bağlantısına buradan, Google Play Store’daki bağlantısına buradan, masaüstü sürümüne ise buradanerişim sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Windows Central
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Microsoft, yeni Teams güncellemesini yayınladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, yeni Teams güncellemesini yayınladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, yeni Teams güncellemesini yayınladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!