Microsoft Teams, Zoom’a karşı üstünlük kazanmak istiyor


20 Kasım 2020 Cuma 16:52
Microsoft Teams, Zoom’a karşı üstünlük kazanmak istiyor

Karantina sürecinin belki de en büyük kazanını şüphesiz Zoom oldu. Haliyle aynı hizmeti veren pek çok şirketin de mercek altına aldığı Zoom, diğer uygulamalara oranla avantaj kaybetmesi adına önemli rakipler kazanıyor. Bunlardan birisi de Microsoft Teams oluyor. Yakın zaman önce farklı birkaç özellik duyuran uygulama şimdi de Zoom’a karşı büyük bir koz kazanıyor. Microsoft Teams 24 saat konuşma imkânı sunuyor.

Microsoft Teams 24 saat konuşma imkânıyla web sürümünde dikkat çekiyor

Dünyanın çeşitli yerlerinde tekrar karantina durumu ilân edilmişken, insanlar tekrar işlerini evlerine taşıyacak. Haliyle hararetli toplantıların eve taşınmasının en büyük yardımcıları Zoom, Google Hangouts, Microsoft Teams, Skype ve benzeri uygulamalar tekrar aktif bir şekilde kullanılmaya başlanacak. Bu nedenle Zoom’daki bazı avantajları ya da onda olmayan bazı eksiklikleri popüler uygulamalar bünyesine katmak için çalışıyor.

Microsoft-Teams-24-saat-konusma-00

Microsoft Teams de bu kapsamda artık bir tarayıcıda 24 saatlik görüşmeler için ücretsiz olarak kullanılabilir durumda. Bu görüntülü konuşma uygulamalarının en büyük avantajı ücretsiz olarak da hizmet sunmaları oluyor. Böylelikle milyonlarca kişiye ulaşabiliyorlar.

Microsoft, ücretsiz olarak kullanılabilen yeni tüm gün görüntülü görüşme yapabilme seçeneğiyle Zoom hayranlarını Microsoft Teams’e çekmek için orta açıyor. Bakalım binlerce kişiyi bu özellik ile bünyesine katabilecek mi?

Biliyorsunuz Microsoft bu yılın başlarında mobil cihazlar için Microsoft Teams’i sunmuştu. Şimdi ise ücretsiz olarak yaklaşık 300’e kadar kişiyle tüm gün konuşmaya olanak sağlayan bir özellik sunuyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft Teams, Zoom’a karşı üstünlük kazanmak istiyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Zoom dan önce çıkarması gerekiyordu geç kaldı kullanırsa abd kullanır

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Microsoft işinin hakkını veriyor.

" Microsoft Teams, Zoom’a karşı üstünlük kazanmak istiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Teams, Zoom’a karşı üstünlük kazanmak istiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Teams, Zoom’a karşı üstünlük kazanmak istiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!