Okunma

Microsoft, Teklifi Yeniledi


30 Nisan 2008 Çarşamba 21:00
Microsoft, Teklifi Yeniledi
Daha fazla para her şeyi çözer mi bilemiyoruz; ama yenilenen teklif belki Yahoo’yu ikna edebilir. Microsoft, yeni teklifinde hisse başına 33-34 dolar ödeyebileceğini belirterek yeni bir adım attı. Henüz işi naza vurmaya devam eden Yahoo’nun ise talebi hisse başına 37 dolar civarında. Aslında net bir miktar konuşulmasa da, 40 dolara yakın bir otuzlu miktar istendiği biliniyor.

Microsoft, Sabır Taşı

Microsoft’un sabırlı tutumu ise daha değişik yorumlara yol açabilecek nitelikte. Çünkü Steve Ballmer‘ın saldırgan tavırları, Yahoo tarafından hoş karşılanmamıştı. Kim bilir, belki de Microsoft’un paydaşlara inip yönetimi devirme planı, olası bir tekel karşıtı kararın oluşmasına sebep olacağından, devreye sokulmuyordur.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft, Teklifi Yeniledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Teklifi Yeniledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Teklifi Yeniledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "