Okunma

Microsoft stajyerlerinden dikkat çekici klip


07 Eylül 2019 Cumartesi 23:00
Microsoft stajyerlerinden dikkat çekici klip

IFA 2019’da birçok şirketin yeni teknolojilerini yarıştırmasının ardından fuar sona erdi. Microsoft da bu sefer yeni bir teknoloji ile değil, stajyerlerinin hazırladığı bir klip ile gündemde. “Microsoft the Musical” ismi ile Microsoft stajyerleri müzikal klip çekti!

Tüm IFA 2019 haberleri ve videoları burada!

Microsoft stajyerleri müzikal klip çekti!

IFA 2019’ın basın etkinliğinin sona ermesiyle oldukça hızlı geçen gündem bir nebze de olsa durulmuştu. Microsoft ise bu gündemi yeni bir teknoloji ile değil müzikal olarak hazırlanmış bir klip ile canlandırdı. Geçtiğimiz yıl birçok aşamayı geçerek Microsoft’ta Intern pozisyonuna erişmiş 150 stajyer ve birçok Microsoft çalışanı ek mesailerini yeni bir teknoloji için değil bir müzikal klip için harcadı.

YouTube üzerinden yayınlanan klip 10 dakikalık ve her saniyesi ayrı bir hızla akıyor. Temelde Microsoft’un tarihinin gençlerin gözünden anlatıldığı ve başarı motivasyonlarının paylaşıldığı bir klip olsa da şu an kullanımda olan birçok Microsoft teknolojisine de yer verilmiş.

“Microsoft the Musical” olarak yayınlanan klip şirketin Washington’daki Redmond kampüsünde çekilmiş. Şirketin hem stajyerleri hem de genç yeteneklerle ilgilenen çalışanları yaz sürecinde hafta içi akşamları ve hafta sonlarını fazlasıyla buna ayırmış.

Aslında bu klip biraz da şirketin iç yüzünün gerçekten dinamik ve hızlı olduğunu ispatlayan bir viral reklam tadında olmuş. Fakat bu projenin ardından gelecek olan 2020 yılı stajyerleri, bu projeden daha iyisini çıkarabilmek için oldukça zorlanacak gibi duruyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Microsoft stajyerlerinden dikkat çekici klip”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Keşke bir de alt yazı ekleseydiniz.

 2. Anonim dedi ki:

  Amerikalılar teknoloji ve bilime önem verdiği için dünya lideri Türkler ise torpille hoşaf ile uğraştığı için geri zekalı

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Adamlar dünyayı böyle kandırıyor, 16-18 yaşında çocukları hoplatıp zıplatınca sempatik görünüyorlar sanıyorlar. Artık kimse yemiyor yada ben öyle sanıyorum

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yıllarca yok ofislerimiz çok rahat, yok mesai aralarında bilardo oynuyoruz diye reklam yaptılar. Bizim taklitçi isverenlerde bunlara özenip ofisleri böyle tasarladılar ama kafa değişmedi. Kural basit “ayak takımından patron olmaz”.

" Microsoft stajyerlerinden dikkat çekici klip konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft stajyerlerinden dikkat çekici klip ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft stajyerlerinden dikkat çekici klip ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "