Okunma

Microsoft Türkiye & Galatasaray İşbirliği


19 Şubat 2014 Çarşamba 11:30
Microsoft Türkiye & Galatasaray İşbirliği

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen’in ortak bir basın toplantısı ile açıkladıkları yeni işbirliği kapsamında Galatasaray Spor Kulübü, dev kulüplerin sahip oldukları Microsoft teknolojisine kavuşuyor.

Türk futboluna teknoloji damgası

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, kurumsallaşma vizyonu altında, kulübün teknolojik altyapısında gerçekleştirilecek dönüşümün gelişimin sağlanması adına büyük bir adım olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“Biz büyük bir kurum ve dev bir camia olarak, hizmet alırken kendi büyüklüğümüze yakışır kurumlardan hizmet almayı tercih ediyoruz. Bu nedenle Galatasaray Spor Kulübü’nün kulüp, Sportif AŞ, GSStore mağazacılık ve çevrimiçi iş birimlerinin tüm teknolojik altyapısını Microsoft’a emanet ettik. Projenin bize sağlayacağı verimlilikle, yılda 2 milyon dolar tasarruf edeceğimizi öngörüyoruz.

Teknoloji dünyasının en önemli markası olan Microsoft ile işbirliğinin Galatasaray’ın marka değerine önemli bir değer katacağını ifade eden Aysal, “Dünyanın önde gelen kulüplerinin de tercihi olan Microsoft’un servis ve ürünleriyle bizi geleceğe taşıyacağınaolan inancımız tamdır” diye konuştu.

Galatasaray Spor Kulübü ile yapılan anlaşmanın kulübün geleceğine dair çok önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, şunları söyledi:

“Teknoloji, tıpkı diğer kurumlarda olduğu gibi karmaşık bir operasyonel yapıya sahip olan spor kulüplerinin dönüşümünde de kilit bir rol oynuyor. Akıllı kurumlar teknolojik dönüşüm yoluyla gelişmekte. Galatasaray Spor Kulübü, tarihinde yeni bir sayfa açacak olan kurumsallaşma projesiyle mali işler, finans, bütçe, insan kaynakları, satın alma, kulüp yönetimi, mağazacılık ve raporlama gibi çok sayıda süreci bütünleştirerek operasyonel verimliliği artırma yönünde çok büyük bir adım attı.”

Bu önemli projeyi Microsoft teknolojileriyle hayata geçirmekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Tamer Özmen, “Microsoft dünyanın önde gelen birçok kurumuyla olduğu gibi spor kulüplerinin de teknoloji ortağı olarak bu kulüplerin ticari başarısına katkı sağlıyor. Biz de bu projelerin bir benzerini Türkiye’de hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Galatasaray Spor Kulübü‘nün kurumsallaşma vizyonunun hayata geçirilmesinde Microsoft teknolojilerini tercih etmeleri bizi çok sevindirdi. Bu ortak projenin sadece Galatasaray’ın değil aynı zamanda, Türk sporunun gelişimi adına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Teknolojik altyapı buluta taşınıyor

Projeyle Galatasaray Spor Kulübü’nün operasyonel maliyetlerinin düşürülmesi, küresel pazarlarla bütünleşmenin sağlanması, süreç mükemmelliği, yenilikçi çözümlerin ortaya koyulması, standardizasyonun ve sürekliliğin sağlanması, taraftar memnuniyetinin artırılması hedefleniyor.

Microsoft, projeye Microsoft Dynamics AX ve CRM İş Çözümleri, Microsoft Bulut Üretkenlik ve Altyapı Çözümleri, Microsoft Danışmanlık Hizmetleri ve stratejik işbirliği eşliğinde uçtan uca destek verecek.

Bu proje ile Galatasaray Spor Kulübü, tüm süreçlerini buluta taşıyarak çok daha verimli ve kesintisiz çalışma imkanı bulacak, aynı zamanda taraftarlarına, üyelerine çok daha iyi hizmet verme fırsatını yakalayacak.

:: Bu işbirliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

24 yorum - “Microsoft Türkiye & Galatasaray İşbirliği”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  19.02.2014 23:23 Ben Apple kullanıyorum. Var mı?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft zaten birincidir siz neyin kafasındasınız evinizde kullandığınız PC bile Windows, hala Microsofta laf atİyorsunuz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  gezer terlik olarak 1.5 yıldır ax kullanıyoruz
  herbi tarafı problem
  en büyük firmaları bile batırır bu program

 4. SDN Okuru dedi ki:

  SAP ERP sistemlerini övüyorsunuz ama adamlar her modüle deli gibi lisans ve bakım ücreti alıyorlar. yetmiyor adam gibi abapçı bulamıyorsun Türkiye de. yusrt dışından getirdiğin adamın zaten adam gün pahallı ve proje yapıp kaçıyor. buradakilerde atıyorum sadece ik da uzman ama fi anlamıyor. 2 yıllık abapçı kralım diye geziniyor. microsoft u kötüleyip sap sistemlerini övmek meseleyi çözmüyor. Türkiye de adam gibi destek verecek developer bulamıyorsun. bulduğunda zaten dolu olduğu için iş yaptıramıyorsun. yoksa sap ın ya da microsoft un öyle deli farkı yok. gelelim tedarik zinciri ve fi modüllerine. fb fabrika olsa sap ı her zaman microsoft un önüne koyarım ama tedarik ve fi modüllerini karşılatıracaksan yerli erp bile sap ın ya da microsoft un yaptığını yapar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft herkese dert olmuş demek ki

 6. SDN Okuru dedi ki:

  tebrikler GS

 7. SDN Okuru dedi ki:

  oracle oracle

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft’tan soğudum arkadaş :)) Şaka bi yana Fenerbahçe’li olarak Gs’yi tebrik ederim hayırlı olsun.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft ax pişmanlıktır

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft, projeye Microsoft Dynamics AX ve CRM İş Çözümleri, Microsoft Bulut Üretkenlik ve Altyapı Çözümleri, Microsoft Danışmanlık Hizmetleri ve stratejik işbirliği eşliğinde uçtan uca destek verecek. Bu işlerin içinde biri olarak microsoft destek verecekse bu projenin sonu çöptür. Etraf microsoft’un başlatıp çöpe çevirdiği projeleri kurtaran danışmanlık firmalarıyla dolu. Fenerbahçe ise bu konuda yıllardır SAP ile çalıştı ve 6 ay önce projesini canlıya aldı.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Bitürlü ms batıramadiniz daha cok beklersin ms tekrar birincilige oturacaktır

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Fenerde ya apple ya samsungla :))

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Apple değil Bize ARM Lazım.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye’de taraftarlık kendi takımını övmekten çok rakip takımı kötülemek olarak yapılıyor, o beyinler süs bitkisi değil az kullanın. Anlaşmaya gelirsek yakışan bir anlaşma olmuş.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Fener de apple a gitsin 🙂 tam rekabet.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  ZİYARETÇİ 19.02.2014 14:27 Başarısızlık üzerine uzmanlaşmış firma ile iflasın eşiğine gelen kulüp anlaşması da bir başka oluyor :)HAHAHAHAHA ÇOK GÜLDÜRDÜN . ABİ SİZDE NASIL BİR EGO VAR ÖYLE YA . BAŞARISIZLIK FİRMASI BAŞARISIZLIK KULÜBÜ HEE LAA HEEE ŞİMDİDE MİCROSOFTA LAF ATAR OLDULAR :)))) HADİ KAMPANYA BAŞLATIN MİCROSOFT ÜRÜNLERİ KULLANMA KULLANDIRTMA DİYE LÜTFEN . EVLAT ACISI GİBİ OLMUŞ BU

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Başarısızlık üzerine uzmanlaşmış firma ile iflasın eşiğine gelen kulüp anlaşması da bir başka oluyor 🙂

 18. SDN Okuru dedi ki:

  iyide sponsorluk değilmiş , programlama iş yürütmeyle ilgili. sponsor olsaydı fenere olacağı kesin 🙂

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Çok sevdiğim Microsoft ve fanatiği olduğum hatta daha fazlası Galatasaray’ımızla sponsorluk anlaştığı için mutluyum 🙂

 20. SDN Okuru dedi ki:

  “microsoft bi futbol sektorunde batmadı oda simdi tamam” diyen adamın hiç bişeyden anlamadığını anladığımız gibi başarılı bir ihamle oldunuda anlıyoruz .. Allah Ünal AYSAL’ a Daha çok ömür versin Galatasaray Büyüsün ..

 21. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun .

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft yıllardır bazı “seçkin” spor kulüp’lerinin yanında.

 23. SDN Okuru dedi ki:

  galatasarayın başına gelmiş en güzel şeylerden biri ünal başkan. vizyonu ve profesonelliği avrupa düzeyinde

 24. SDN Okuru dedi ki:

  microsoft bi futbol sektorunde batmadı oda simdi
  tamam

" Microsoft Türkiye & Galatasaray İşbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Türkiye & Galatasaray İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Türkiye & Galatasaray İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "