Microsoft Türkiye, Genç Girişimcileri Ağırladı


21 Nisan 2010 Çarşamba 13:53
Microsoft Türkiye, Genç Girişimcileri Ağırladı

Uluslararası Startup Weekend etkinliği, girişimci gençler yetiştirmeyi temel eğitim ilkelerinden biri olarak benimseyen Özyeğin Üniversitesi’nin proje ortaklığı ve Microsoft Türkiye’nin evsahipliğinde dünya başkentlerinden sonra bu kez İstanbul’da gerçekleştirildi.

13 projenin kıyasıya yarıştığı 54 saatlik maraton sonucunda, “En İyi Ekip Çalışması” kategorisinde Telcomen ekibi birinci olurken, En İyi Tasarım’da BullPass, En İyi Sunum’da ise Leziz Eller iş fikirleri birinci oldu. Portekiz’den gelerek yarışmaya katılan Promo.com ise gösterdiği özverili çaba nedeniyle ödüle değer görüldü. Startup Weekend yarışma jürisinde yazılım ve internet sektörünün önde gelen isimleri ve yatırımcılar yer aldı.

16-18 Nisan 2010 tarihlerinde İstanbul’da Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirilen Startup Weekend’de başarılı girişimcilerden ve yatırımcılardan oluşan jüri ilk üçe girenleri seçerek sonuçları açıkladı. Jürinin takdire değer gördüğü ilk dört proje arasında yarışmada En İyi Ekip Çalışması’nda telekom tarifelerini karşılaştırarak müşteriye en uygun seçimi yapma olanağı veren çözümleriyle Telcomen ekibi birinci oldu.

En İyi Tasarım kategorisinde BullPass projesi, En İyi Sunum kategorisinde ise Leziz Eller projesi birinci oldular. Özellikle bu yarışma için Portekiz’den gelerek yarışmaya katılan Promo.com ise özverili çalışmaları nedeniyle En Yüksek Gayret ödülüne değer görüldüler.

:: Bu tür uluslararası organizasyonlara katılıyor musunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Türkiye, Genç Girişimcileri Ağırladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Türkiye, Genç Girişimcileri Ağırladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Türkiye, Genç Girişimcileri Ağırladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!