Okunma

Yazılımın Mobil-Star’ları Aranıyor


24 Şubat 2009 Salı 08:47
Yazılımın Mobil-Star’ları Aranıyor

Mobil uygulama geliştirme yarışması Mobil-Star, Windows Mobile işletim sistemi üzerinde yenilikçi ürün geliştiren yazılımcıları hedefliyor. Farklı illerde düzenlenecek seminerlerle eğitim süreci olarak tasarlanan Microsoft Mobil-Star Yarışması başvuruları 30 Mart 2009 tarihine kadar www.mobil-star.net adresinden yapılabiliyor.


Windows Mobile’ın yeni popüler uygulamasını siz yazabilirsiniz.

Yenilikçi yazılımların özendirilmesi ve Windows Mobile üzerinde çalışan uygulama sayısının artırılması hedefiyle düzenlenen yarışmaya katılımcılar, projelerini Windows Live servislerinden en az birini kullanarak geliştirecek. Türkiye’de satılmakta olan ticari ürünlerin aday olamayacağı yarışmaya katılan projeler Mart ayı süresince teknik değerlendirmeye alınacak.

Ödüller Neler?

Sadece bireysel katılıma açık olan yarışmada dereceye giren ilk üç yarışmacı para ödülü almaya hak kazanırken finalistleri de çeşitli fırsatlar bekliyor. Birinci olan yarışmacının 5.000 TL, ikincinin 3.000 TL, üçüncünün ise 1.000 TL kazanacağı yarışmada, ilk 25’e giren proje sahipleri Microsoft’un Bilkent Üniversitesi’nde açacağı Microsoft Inovasyon Merkezi’nde çalışma imkanına sahip olabilecek.

Yazılımınızı Pazarlama Fırsatı

Yarışmanın finalistleri Microsoft’un genç girişimcilere sağladığı dev imkanlardan biri olan BizSpark programından yararlanma ve Microsoft teknolojilerine ücretsiz erişme şansının yanı sıra kendi uygulamalarını Turkcell’in hazırladığı www.uygulamapazari.com sitesinden pazarlayabilecekler. 21 Nisan 2009’da düzenlenecek tören ile yarışmada dereceye girenler kamuoyuna açıklanacak ve ödüllerine kavuşacak.

Üniversitelerde Eğitim Seminerleri

Microsoft Türkiye, yarışma kapsamında genç yazılımcıları özendirmek ve katılımcıların bu alandaki eğitimine katkıda bulunmak amacıyla 1 Şubat – 9 Mart 2009 tarihleri arasında Anadolu’nun farklı illerinde seminerler de düzenliyor. Microsoft Mobil Uygulama Geliştirme Turu adı verilen seminerlerden ilki 17 Şubat tarihinde Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Gençler, 25 Şubat’ta Kayseri Erciyes Üniversitesi, 26 Şubat’ta İstanbul Microsoft ofis binası ve 9 Mart’ta İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde  düzenlenecek mobil uygulama geliştirme seminerlerinden yararlanabilecek.

İlgi: Mobil Star

:: Cep telefonunuzda hangi uygulamaları kullanıyorsunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yazılımın Mobil-Star’ları Aranıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yazılımın Mobil-Star’ları Aranıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yazılımın Mobil-Star’ları Aranıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "