Okunma

Microsoft Türkiye’de Murat Kansu Dönemi!


02 Temmuz 2015 Perşembe 10:20
Microsoft Türkiye’de Murat Kansu Dönemi!

Microsoft’un Ortadoğu ve Afrika bölgesinde, 80 ülkede üç yıl boyunca Microsoft Ortadoğu ve Afrika Cihaz Üreticileri ve İş Ortakları’ndan Sorumlu Genel Müdür görevini başarıyla yürüten Murat Kansu, 1 Eylül 2015 itibariyle Microsoft Türkiye’nin yeni Genel Müdürü olacak.

2003 yılında Microsoft Ortadoğu ve Afrika yönetim ekibine Sunucu Yazılımlarından Sorumlu Birim Yöneticisi olarak katılan Kansu, bu dönemde Microsoft servis ve ürünlerinin pazarlanmasıdan sorumlu oldu ve gelirlerin 3 kat artmasında rol aldı. 2007-2010 yıllarında Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde Operasyonlardan Sorumlu Direktör olarak çalışan Kansu, bu dönemde Microsoft’un bölgede stratejik planlamasını yöneterek, başarılı performasına katkı sağladı. 2010-2012 yıllarında Microsoft Ortadoğu ve Afrika Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Direktör olarak görev yapan Murat Kansu, aynı zamanda Doğu Afrika Ülkeleri Bölge Müdürlüğü görevlerini başarıyla yürüttü. Kansu, son 3 yıldır Microsoft Ortadoğu ve Afrika Cihaz Üreticileri ve İş Ortakları’ndan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapıyordu. Kansu, bu dönemde Microsoft yazılımlarının uluslar arası ve yerel sunucu ve cihaz üreticileri pazarında yaygınlaşmasından sorumlu oldu.

Bilişim teknolojileri alanında 26 yıllık ulusal ve bölgesel deneyime sahip olan Murat Kansu, Microsoft öncesinde HP ve NCR’da çeşitli görevlerde bulundu. Kansu, 1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Murat Kansu, yeni görevi ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Microsoft olarak, yenilikçi, açık ve dinamik şirket yapımızla gerek Türkiye gerekse Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde çalışmalarımızı başarıyla sürdürüyoruz. Türkiye pazarında yakalanan yüksek büyüme oranları ve başarıların arkasında çok güçlü ve yaratıcı birekip var. Microsoft’un ‘önce mobil, önce bulut’ stratejisi doğrultusunda üretkenliği yeniden tanımladığımız bu yeni dönemde önümüzde çok değerli fırsatlar olduğuna inanıyorum. Ülkemizin dijital dönüşümüne bireyleri ve kurumları Microsoft ürün ve hizmetleri ile uçtan uca donatarak katkıda bulunmaya devam edeceğiz. İktisadi kalkınmaya güçlü insan kaynağımızla destek olacağız. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla daha yakın olup, sürdürülebilir ilişkiler kuracağız, büyüme stratejilerinde teknolojik çözüm ortağı misyonu ile yanlarında yer alacağız. Türkiye’nin ulusal hedefleri çerçevesinde bir teknoloji üssü ve inovasyon merkezi olmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

:: Microsoft Türkiye’deki kan değişimi için neler düşünüyorsunuz?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Microsoft Türkiye’de Murat Kansu Dönemi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Xbox'a ve Surface Pro'ya yatırım yapın abi ikisini de kullanan insanlar çok mutlu 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Xbox ile ilgili guzel seyler gerceklestirmesini temenni efiyorum.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ürünlerin zamanında gelmesi ve fiyatlandırması ile ilgili çalışmalar bekliyoruz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  microsoft un türkiye de genel müdürü var ama lumi tlefonlarda bazı oyunlar türkiyeyi desteklemiyor cortana bile türkçe çıkmadı demekki bize değer vermiyorlar kullanmayın bu mikisoftun ürünlerini

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Murat bey türkçe xbox one oyunları

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft surface pro 3 türkiye^ye getirseniz…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Cortanayı Türkçe yapsanız büyük sevaba girersiniz 🙂

" Microsoft Türkiye’de Murat Kansu Dönemi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Türkiye’de Murat Kansu Dönemi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Türkiye’de Murat Kansu Dönemi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "