Microsoft Türkiye’den İngiltere’ye Transfer


25 Haziran 2015 Perşembe 06:30
Microsoft Türkiye’den İngiltere’ye Transfer

2010 yılından itibaren, Microsoft Türkiye’nin ülke müdürlüğüne başlamış olan Tamer Özmen, 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren İngiltere’de, Microsoft UK Services yapılanmasının başındaki isim olacak. Microsoft Türkiye’nin her bir yıl pazarın 2 katı büyüyerek, ortalama yüzde 23 büyümesini sağlayan isim, Microsoft İngiltere’de yenilikçi teknolojiler ve çözümlerden sorumlu 550 kişilik beyin takımının başında olacak.

Microsoft Türkiye, Tamer Özmen döneminde rekabet avantajı sağlayarak KOBİ’leri güçlendirmek, tüketicinin hayatını kolaylaştırmak, kurumsal verimliliği artırmak, girişimci ekonomisinde yeni bir alan yaratmak ve sosyal çalışmalarını artırmak olarak belirlenen 5 temel öğe üzerinden gelişti.

Tamer Özmen, 5 yıllık süreçte, finansal kazanımların haricinde, müşteri, çalışan ve iş ortakları memnuniyeti gibi alanlarda da büyük başarı göstererek, Microsoft Türkiye’nin 3 kere “Yılın Ülkesi” kupasını kazanmasını sağladı. Özmen, pazar payını yüzde 40’a kadar çıkarttı, markanın bu dönemde iş ortakları ve ekosistemi ile birlikte BT alanındaki büyümenin de bir numaralı lokomotifi olmasında önemli bir rol oynadı; üst üste 2 yıl boyunca Great Place to Work Enstitüsü tarafından “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesinde birinci olmasına olanak verdi.

Özmen konu ile ilgili şunları söyledi; “5 yıl içinde bilişim sektörü bulut ve mobil ile bir evrim yaşadı. Bugün artık bambaşka bir bilişim sektörü var. Ekip arkadaşlarımla ve bölgedeki kıymetli takımla birçok başarılı projeyi hayata geçirme fırsatımız oldu. Yetenekli, motivasyonu ve performansı yüksek, seçkin çalışanlardan oluşan Microsoft Türkiye ekibiyle gurur duyuyorum.

Önümüzdeki dönemde bir yandan burada üstlendiğim yönetim kurulu üyeliği görevlerim dolayısıyla düzenli olarak Türkiye’ye geleceğim; diğer yandan ise İngiltere ve Türkiye bilişim sektörleri arasında bir köprü misyonu üstleneceğim. 120 milyar dolarlık İngiltere bilişim pazarı Türk yazılım ve teknoloji şirketleri için önemli fırsatlar barındırıyor. Bu bağlamda, Türk şirketlerini İngiltere pazarına taşımak en büyük hedeflerimden biri olacak.”

Microsoft’un “Önce Bulut, Önce Mobil” yol stratejisi içinde kritik bir role sahip olan UK Services ise, kurumların her alanda teknolojik dönüşümlerine olanak sağlayan çözümler geliştiriyor.

:: Konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Microsoft Türkiye’den İngiltere’ye Transfer”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  helal

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  bir zeki insanımız daha yabancı ülkelerin şirketlerine geçti.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Tebrikler , başarılarının sürmesini ve katlanarak artmasını dilerim. Gurur Verici …

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  bu adamı hep takdir etmişimdir zaten microsoft türkiye müdürü iken de tebrik ediyorum. EKOL olma yolunda ilerliyor bana göre zaten EKOL. 🙂

" Microsoft Türkiye’den İngiltere’ye Transfer konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Türkiye’den İngiltere’ye Transfer ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Türkiye’den İngiltere’ye Transfer ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!