Okunma

Microsoft Mağazaları Birleştiriyor


26 Eylül 2013 Perşembe 22:16
Microsoft Mağazaları Birleştiriyor

Son haberler Microsoft’un Windows ve Windows Phone uygulama mağazalarını aynı çatı altında toplamayı planladığını gösteriyor. Mevcut yapıda, iki ayrı mağaza ile hizmet veren Microsoft’un bu kararını Windows Phone 8.1 ve gelecek Windows güncellemesi ile birlikte hayata geçireceği iddia ediliyor.

 Söylentilerin kaynağı olan The Verge sitesinin iddiaları bununla da sınırlı değil. Şirketin işletim sistemi bölümü başkanlığı için son dönemde adı geçen mevcut başkan yardımcısı Terry Myerson’a dayandırılan bilgilere göre mağazaların tek çatı altında toplanacağı doğrulandı. Gelecek güncelleme ile gerçekleşmesi beklenen yenilik için tahmin edilen dönem ise 2014 ilkbahar ayları.

Birleşme gerçekleşirse Windows işletim sisteminde Windows Phone uygulamalarının çalışmasına izin verilip verilmeyeceği de merak konusu oldu. Bu ayrıntıyla ilgili herhangi bir bilgi bulunmazken tek uygulama mağazasının ne şekilde çalışacağı da netlik kazanmış durumda değil.

:: Windows platormları için tek uygulama mağazası gerekli mi?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Microsoft Mağazaları Birleştiriyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bunun olması gerekir

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Windows 7 forever

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Coh gözel olacah coh

 4. SDN Okuru dedi ki:

  windows rt de kalkıp tabletlerde de windows phone olacak. Windows phone 9 ile birlikte

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ilk başta yapılması gereken buydu bence

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Iyi iyi olacak

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Saçmalamayın olmaz öyle şey

" Microsoft Mağazaları Birleştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Mağazaları Birleştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Mağazaları Birleştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "