Microsoft, çalışmayı kolaylaştıran Viva’yı duyurdu


04 Şubat 2021 Perşembe 23:59
ABONE OL
Microsoft, çalışmayı kolaylaştıran Viva’yı duyurdu

Pandemi sebebiyle tüm dünyanın eve kapandığı günümüzde birçok öğrenci ve çalışan uzaktan çalışma ağına geçti. Birçok firma özellikle bu dönemde çıkardığı uygulamalarla bu süreci daha sürdürülebilir hale getirmeye çalışıyor. Microsoft da Viva uygulamasıyla, hem çalışanlar hem de işletmeler için evden çalışmanın; karmaşıklıklarını aşmaları amacıyla bir portal görevi görecek bu platformu piyasaya sürdü.

Microsoft, Viva uygulamasıyla tüm ihtiyaçları tek bir yerde toplayacak

Microsoft, Viva bir uygulama veya bir hizmet değil; daha çok uzaktan çalışmayı iyileştirmek ve işletmelerin buna uyum sağlamasına yardımcı olmak için geliştirilmiş bir platformdur. İşletmeler, çalışanların refahı için her yıl toplu olarak milyarlarca dolar harcarken; Microsoft, Viva’nın bu yeni dijital çalışma çağında yardımcı olacağını düşünüyor.

Microsoft 365’in başkanı Jared Spataro yaptığı açıklamada, “Çalışmayı bir yer olarak düşünmeyi bırakmalı ve kültürü nasıl sürdüreceğimizi, çalışanları nasıl bağlayacağımızı ve hibrit bir dünyada insan yaratıcılığından nasıl yararlanacağımızı düşünmeye başlamalıyız” diyor.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/02/microsoft-uzaktan-calismayi-kolaylastiran-vivayi-duyurdu-1.jpg

Microsoft Viva 4 farklı modülle karşımıza çıkıyor

Microsoft Viva’nın farklı ihtiyaçların taleplerini karşılamak için çalışanların ve şirketlerin kullanımına sunulacak dört modülü sunuyor.

Viva Connections: Çalışanlar için bir iletişim platformu görevi üstlenen modül, şirket haberleri ve gündemdeki gelişmeler gibi kurumsal paylaşımların yer alacağı sistem olacak.

Viva Insights: Çalışanların bireysel gelişimlerini ve verimliliklerini takip etmelerini sağlamak için; veriler sunan ve bunu yaparken de zaten pek çok uygulamasından veri toplayan sistem olacak.

Viva Learning: Mesleki alanda eğitim ve gelişim odaklı içeriklerin tek bir yerde toplanmasını ve işverenlerin; çalışan eğitimi için eğitim materyalleri, kurslar ve diğer içerikleri barındıracağı yerdir. Bu, üçüncü taraf sağlayıcıların eğitim materyallerinin yanı sıra LinkedIn Learning‘den ve hatta bir işletmenin kendi içeriğini içeriyor.

Viva Topics: İçeriği düzenlemek ve konu kartlarını belgeler, videolar ve ilgili kişilerle otomatik olarak sunmak için yapay zeka kullanan Viva Topics; Office, Teams ve SharePoint gibi uygulamalardan konu kartları oluşturuyor.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Microsoft, çalışmayı kolaylaştıran Viva’yı duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, çalışmayı kolaylaştıran Viva’yı duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, çalışmayı kolaylaştıran Viva’yı duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  2. 2 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  3. 3 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  4. 4 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  5. 5 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  6. 6 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  7. 7 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  8. 8 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  9. 9 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  10. 10 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik