Okunma

Microsoft ve BlackBerry’den güvenlik hamlesi!


20 Mart 2018 Salı 11:40
Microsoft ve BlackBerry’den güvenlik hamlesi!

İki büyük teknoloji devi akıllı telefonları çok daha güvenli hale getirme amacıyla masaya oturdu. Microsoft ve BlackBerry yaptıkları anlaşmayla beraber, BlackBerry Enterprise BRIDGE çözümüyle karşımızda olacak. Peki, bu çözüm bizlere güvenlik açısından nasıl bir artı sağlayacak?

Microsoft ve BlackBerry Android ve iOS için hizmet geliştirecek

Bu iki şirketin bir araya gelmesinin en büyük sebebi, BlackBerry’nin güvenlik alanındaki bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve Microsoft’un bulut ve ürün teknolojileri oldu. Geliştirilecek güvenlik teknolojisi genel olarak günlük kullanıcı değil, bankalar, sağlık merkezleri, hukuk şirketleri ve devletlerin veri merkezleri için sunulacak.

Bu hizmetler uygulama güvenlikleri için de geçerli olacak. BlackBerry’nin bugüne kadar yapmış olduğu UEM Cloud, Workspaces, Dynamics ve AtHoc gibi servisler, Microsoft’un Azure platformuna entegre hale getirilecek.

:: Sizce iki şirketin gücünü birleştirmesi güvenlik açısından büyük artı sağlayacak mı?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft ve BlackBerry’den güvenlik hamlesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft ve BlackBerry’den güvenlik hamlesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft ve BlackBerry’den güvenlik hamlesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "