Microsoft ve Bosch, otomobil yazılımı geliştirecek


19 Şubat 2021 Cuma 18:26
ABONE OL
Microsoft ve Bosch, otomobil yazılımı geliştirecek

Microsoft ve otomotiv tedarikçisi Bosch, yeni bir araç yazılım platformu geliştirmek için birlikte çalışacak. Yazılım platformu, şirketin bulut bilişim hizmeti olan Microsoft Azure‘u temel alacak ve araçlar için kablosuz güncellemelerin kurulumunu gerçekleştirecek.

İki firma geliştireceği hizmet ile otomobillerin güncelleme sistemini telefonlarda olduğu kadar kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Bu platformun aynı zamanda sürücülere, araçlarının kullanım ömrü boyunca yeni işlevlere ve dijital hizmetlere olan erişimini de sağlayacağı belirtiliyor.

Bosch, yazılım modülü sağlayacak

Bosch, ortaklık kapsamında bir dizi yazılım modülü sağlayacak. Şirket ayrıca elektrik ve elektronik mimarilerine ve araç bilgisayarlarına ek olarak kontrol üniteleri için temel yazılım ve ara katman yazılımlarına da katkıda bulunacak.

CNET’in haberine göre iki şirket, yazılım geliştirmeyi kolaylaştırmak için yeni araçlar da yaratacak.

Gerçekleşen ortaklık kapsamında açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri durumun önemine dikkat çekti. Bu bağlamda Robert Bosch GmbH yönetim kurulu üyesi Dr. Markus Heyn, “Bosch, bugün otomobil yazılımını kablosuz olarak güvenli bir şekilde güncelliyor. Araçtan buluta kadar kapsamlı bir yazılım platformuna sahip olmak, yazılım geliştirme ve araç sistemi entegrasyonunun karmaşıklığını azaltacaktır. Bu şekilde, kablosuz güncellemelerin akıllı telefonlarda olduğu gibi araçlarda da sorunsuz ve rahat bir şekilde çalışması için gerekli koşulları oluşturacağız.” dedi.

Microsoft Cloud + AI başkan yardımcısı Scott Guthrie ise konuya dair, “Bosch ile işbirliğimiz, dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerinden birinin uzmanlığını Microsoft bulut, AI ve GitHub’ın gücüyle bir araya getiriyor. Yazılımın hızla otomotiv endüstrisinde önemli bir farklılaştırıcı haline gelmesiyle birlikte amacımız, işletmelerin binek otomobiller ve ticari filolar genelinde benzersiz mobilite hizmetlerinin sunumunu büyük ölçekte hızlandırmalarına yardımcı olmaktır.” açıklamasında bulundu.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 gün önce

“….kolaylaştırmak için yeni araçlarda ***** cümlesinde ufak bir imla hatası meydana gelmiş. “…araçlar da” olarak düzeltilebilirse çok sevinirim. Teşekkürler, iyi günler.

" Microsoft ve Bosch, otomobil yazılımı geliştirecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft ve Bosch, otomobil yazılımı geliştirecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft ve Bosch, otomobil yazılımı geliştirecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği