Microsoft Ve HP El Sıkıştı


31 Mayıs 2010 Pazartesi 14:22
Microsoft Ve HP El Sıkıştı

Yazılım firması Microsoft ile donanım sektöründe hizmet veren HP 250 milyon dolarlık tarihi bir anlaşmaya imza attı. Bu anlaşmayla ilgili ayrıntıları Türk basın mensuplarına Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ile HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar düzenledikleri toplantıyla açıkladı. 

Anlaşma, dünya genelinde Microsoft ve HP müşterilerine yepyeni çözüm ve servislerin sunulmasını sağlayacak. Microsoft ve HP, teknolojileriyle kendi kendini yönetebilen veri merkezi ortamlarında sunucu, depolama, ve uygulama kaynaklarını sorunsuz bir şekilde entegre etmeyi ve böylece kurumların değişen iş gereksinimlerine anında yanıt verebilen gelişmiş teknoloji çözümlerini ortaya koymayı hedefliyor.

Aynı zamanda optimize sistem ortamı oluşturmayı hedefleyen HP ve Microsoft, Microsoft Exchange Server ve Microsoft SQL Server gibi sektörün en gelişmiş iş uygulamalarına özel yüksek uygulama performansları elde etmeyi amaçlıyor. Önceden yapılandırılmış entegre sunucu, depolama ve uygulama paketleri ile veri ve e-posta yönetiminde yalınlık sağlayacak.

İki şirket güçlerini birleştirdi

Tüm bu çözümler ve ortak servisler, Microsoft ve HP müşterileri için veri merkezlerinde otomasyonu en üst düzeye çıkması anlamına geliyor. HP ve Microsoft bu süreç ile birlikte veri merkezlerinin, kendi yönetimlerini ve bakımlarını, otomasyon ortamında ve en az insan müdahalesiyle gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

HP Insight Software, HP Business Technology Optimization, Microsoft System Center ve Microsoft HyperV Server gibi sistem yönetim ve sanallaştırma yazılımları ile kurumsal müşterilere altyapıdan uygulamaya kadar mevcut sistem yönetimini tek bir noktadan izlemeyi kolaylaştıran ve otomatikleştiren tümleşik bir yönetim çözümü sağlanması hedefleniyor.

Böylece kurumlar uygulamaları yaygınlaştırma, sistem performanslarını ve kaynak dağılımlarını izleme konusunda daha geniş bir özgürlük sahasına sahip olabilecek.

Destek kanalları da birleşiyor

Microsoft ve HP, geleceğin kendi kendini yöneten veri merkezlerinin oluşması için bütün güçlerini biraraya getirirken, yazılım ve teknolojinin liderleri arasındaki bu işbirliği, bilişim endüstrisinin en güçlü satış ve hizmet kanalını da ortaya çıkarmış olacak.

HP ve Microsoft anlaşması, boyutları itibarıyla KOBİ‘lerden dev veri merkezlerine kadar her ölçeğe hizmet veren devasa bir hizmet kanalının oluşmasına yol açarken, 32 bin HP ve Microsoft iş ortağı ise şu ana kadar yapılmış olan yatırımın 10 kat fazlasıyla farklı bir döneme adım atmış olacak. 11 bini aşkın Microsoft sertifikalı HP profesyoneli ve Microsoft Servisleri, iş dünyasına en yenilikçi çözümleri sunmak için birlikte çalışacak. Satış sürecini kısaltacak özel anlaşmalar ve paket ürünler ile kanal yeni iş fırsatlarına kavuşacak.

:: Bu iki firmanın ortaklaşa çalışması sizce teknoloji sektörünü nasıl etkileyecek?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Ve HP El Sıkıştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Ve HP El Sıkıştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Ve HP El Sıkıştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  2. 2 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  3. 3 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  4. 4 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  5. 5 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  6. 6 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  7. 7 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  8. 8 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  9. 9 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  10. 10 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!