Okunma

Microsoft ve Oracle Güçlerini Birleştirdi


25 Haziran 2013 Salı 11:38
Microsoft ve Oracle Güçlerini Birleştirdi

Bu iş ortaklığının bir parçası olarak Oracle, Microsoft’un Windows Server Hyper-V ve Windows Azure platformlarını, Java, Oracle Database ve Oracle WebLogic Server da dahil, yazılımları ile destekleyecek. Böylece kullanıcılar, Windows Server üzerinde çalıştırılabilen Oracle yazılımları artık Windows Server Hyper-V ve Windows Azure üzerinde de çalıştırabilecekler ve kurumsal sanallaştırma platformu ve genel buluttan faydalanabilecekler.

Java geliştiriciler ve IT profesyonelleri, Oracle yazılımlarının, Windows Server Hyper-V ve Windows Azure platformlarındaki desteğinden rahatlıkla yararlanabilecekler. Bu iş ortaklığı müşterilerin bulut bilişimi kullanımına yardımcı olarak, iş yüklerine birinci sınıf bir destek sağlayacak.

Microsoft CEO’su Steve Ballmer, Oracle ile gerçekleştirdikleri bu iş ortaklığı ile ilgili olarak; “Microsoft olarak işletmelerin ihtiyaç duyduklarını sunmaya kararlıyız. Kurumların iş yüklerini özel bulut ve genel bulutta veya her ikisinde çalıştırmalarını sağlayacağız. Müşterilerimiz Oracle uygulamalarında, tıpkı yıllardır Windows Server üzerinde kullanabildikleri gibi hibrid bulut çözümlerimizin esneklik ve faydalarından yararlanabilecekler.” dedi.

Oracle Başkanı Mark Hurd ise, “Bugün, müşterilerimizin bilişim teknolojileri yapıları, dünyanın en dinamik yapısına ayak uydurmak için hızla değişiyor. Oracle olarak, özel, genel ve hibrid bulut da dahil olmak üzere, yazılımlarımız için çoklu dağıtım olanağı sağlayarak müşterilerimize daha fazla seçenek ve esneklik sunuyoruz. Microsoft ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, iş ortaklığımızı geliştirecek ve müşterilerimizin ihtiyaçları için çok önemli olacak” diye konuştu.

:: Microsoft ve Oracle’ın ortaklığı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft ve Oracle Güçlerini Birleştirdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    microsoft bizi kndırıyor ben oracleden yanayım microsoftla keske ortaklık kurmasalarmış ben windows 8 den linuxa dönen biriyim oracle için.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    SAĞLAM ORTAKLIK OLMUŞ

" Microsoft ve Oracle Güçlerini Birleştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft ve Oracle Güçlerini Birleştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft ve Oracle Güçlerini Birleştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "