Okunma

Microsoft Ve Yahoo Birleşti


19 Şubat 2010 Cuma 13:30
Microsoft Ve Yahoo Birleşti

Geçtiğimiz temmuz ayında Microsoft ve Yahoo arama motoru dünyasını değiştirecek bir proje için müzakere masasına oturmuştu. İki firma, arama motorlarının güçlerini birleştirmek için çözüm arıyordu.

Microsoft ve Yahoo CEO‘ları dün yaptıkları toplantıyla anlaşmaya vardıklarını açıkladılar. Gayri resmi olarak iki şirketin arama motoru ittifakı adıyla andığı bu proje de hem Bing hem de Yahoo en güçlü olduğu özellikleri ortaya koyacak.

Yahoo’nun tecrübesi Bing’in gücü

Microsoft anlaşma gereği bu ittifaka Bing’in arama gücünü ve alt yapısını sunarken, Yahoo ise içerik konusunda destek olacak.

Bu sayede iki sitede birbirlerinin içeriğini kullanabilecek.

İki firma anlaşmalarının ileriki safhalarında, YaBing adında reklam gelirleri ve projelerini birleştirmeyi düşünüyor. 2010‘un sonunda başlayacak olan YaBing projesi, 2012 yılında tamamlanmış olacak.

İnternet dünyası ve yazılım sektörünün bu iki devinin birleşmesi Google’ın başını bayağı ağrıtacak gibi görünüyor.

:: YaBing, sizce Google’ın sektördeki gücünü zedeleyebilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Ve Yahoo Birleşti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Ve Yahoo Birleşti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Ve Yahoo Birleşti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "