Okunma

Microsoft: Vista Yerine Windows 7’ye Geç


19 Mayıs 2009 Salı 06:36
Microsoft: Vista Yerine Windows 7’ye Geç

Bu açıklama, Microsoft’un Windows’dan sorumlu olan Başkan yardımcısı Bill Veghte’ye ait. Bill Veghte, Windows 7’nin çok daha iyi bir işletim sistemi olduğunu Vista’ya geçmek isteyen şirketlerin beklemelerinin daha iyi olacağını söyledi.
Veghte yaptığı açıklamada Vista geçiş testleri için uğraşan şirketlerin bu testleri bırakmalarını ve Windows 7 RC1’in bile çok daha iyi bir alternatif olacağını belirtti.

Bill Veghte’nin açıklamaları çok konuşulacak.

 

Bir çok şirket zaten Vista işletim sistemine geçmedi. Bu şirketler Windows XP’ye sım sıkı sarılmış durumdalar. Vista’ya geçmek bu şirketler için büyük bir risk. Çünkü Vista hem uyumsuz hem de çok yavaş. Fakat bu şirketler ne yazık ki farklı bir işletim sistemine geçmek zorundalar. Bunun nedeni de Microsoft’un şirketlere verdiği XP Business desteğini geri çekmesi.

Durum böyle olunca birçok uygulamanın test’i yeni işletim sisteminde denenmesi gerekiyor. Geçiş için çok iyi bir planlama yapılması şart. Bu da bir çok şirket için bir yıldan fazla bir süre anlamına geliyor. Şirketler daha iyi bir Vista yerine çok daha iyi bir XP işletim sistemine sahip olmak istiyor. Microsoft bu yüzden bu şirketlere Windows 7 işletim sistemini öneriyor. Bildiğiniz gibi Windows 7, XP moduna sahip. Bu da şirketleri ikna etmek için yeterli.

:: Windows 7’ye geçmeyi düşünüyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft: Vista Yerine Windows 7’ye Geç”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    geçtim bile hehee

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Doğru söylemiş 🙂

" Microsoft: Vista Yerine Windows 7’ye Geç konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft: Vista Yerine Windows 7’ye Geç ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft: Vista Yerine Windows 7’ye Geç ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "