Microsoft, Windows güncellemelerini durduruyor!


25 Mart 2020 Çarşamba 18:00
Microsoft, Windows güncellemelerini durduruyor!

Microsoft, Salı günü, Covid-19 krizinden kaynaklanan sağlık endişeleri nedeniyle bir süreliğine Windows güncellemelerini durdurmaya karar verdiğini söyledi. Yazılım devi, “Toplum sağlığı durumunu değerlendiriyoruz ve bunun müşterilerimizi etkilediğini düşünüyoruz. Bu zorluklara yanıt olarak güvenlik güncellemelerine odaklanmaya öncelik veriyoruz.” dedi.

B sürümü hariç tutulacak

Windows 10

Windows 10 v1909‘dan Windows Server 2008 SP2‘ye kadar tüm Windows istemci ve sunucu ürünleri için isteğe bağlı güvenlik dışı sürümler bir süre güncellenmeyecek. Microsoft, B sürümü olarak bilinen Patch Tuesday güvenlik güncellemelerini sürdürmeye devam edecek, ancak şirketin yayın terminolojisinde C ve D olarak belirtilen sürümler askıya alınacak.

Microsoft hatalı güncellemelerden kaçınıyor

Windows C ve D sürümlerinin sırasıyla ayın üçüncü ve dördüncü haftalarında gerçekleştirmesi planlanıyordu. Ancak şimdi bu güncellemeleri askıya alacak. Bu sürümler güvenlikle ilgili olmayan düzeltmeleri içeriyor. Önümüzdeki ay güvenlikle ilgili birkaç sürümün daha çıkması bekleniyor.

Çalışanlarının çoğu evden çalışırken, Microsoft, kullanıcıları için hatalı güncellemeler sunmak istemiyor. Google da benzer bir yaklaşım benimsiyor. Şirket geçen hafta, ekiplerinin uzaktan çalıştığı için Chrome güncellemelerini duraklatacağını söyledi. Daha sonra da Chrome’un 82 sürümünü tamamen atlayacağını söyledi.

Windows 10

Microsoft ayrıca Windows 10’un Enterprise, Education ve IoT Enterprise sürümleri için planlanan hizmet bitiş tarihini 14 Nisan-13 Ekim tarihleri ​​arasında erteliyor. Bu cihazlar önümüzdeki birkaç ay boyunca güvenlik güncellemeleri alacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft, Windows güncellemelerini durduruyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Linuxçular güncelleme çıkartıyor o kadar çalışanı olan microsoft güncelleme çıkartamıyor mu? Bu kadar çevrimiçi çalışma ortamı vs. olmasına rağmen, personel evden bile çalışabilecekken Covid”i öne sürüp güncelleme çıkartmamak nasıl bir durumdur?

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Hackerlar cirit atiyor

" Microsoft, Windows güncellemelerini durduruyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Windows güncellemelerini durduruyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Windows güncellemelerini durduruyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!
 2. 2 iOS 14 ile gelen efsane yenilikler! iOS 14 ile gelen efsane yenilikler!
 3. 3 Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya! Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya!
 4. 4 Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme! Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme!
 5. 5 Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop! Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop!
 6. 6 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
 7. 7 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!
 8. 8 SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası! SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası!
 9. 9 Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır? Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır?
 10. 10 Apple için özel olarak üretilen kol inceleme! Apple için özel olarak üretilen kol inceleme!