Okunma

Microsoft Word için ses getiren özellik!


06 Ağustos 2017 Pazar 08:00
Microsoft Word için ses getiren özellik!

Yakında Microsoft’un sunacağı Read Aloud özelliği sayesinde ses metinlerle etkileşim içinde olacak. Şöyle ki metni yüksek sesle okumayı, hataları bulmayı ve düzeltmeyi sağlayan bu özellik disleksiler için çok yararlı olacak.

Bu özellik sayesinde metinleri rahatlıkla okuyup düzenlemelerini kolaylaştıracak. Böylece okuma konusunda birçok problem yaşayan disleksiler Microsoft’un yardımıyla daha rahat edecekler.

Şu anki sesli okuma özelliğinden farkı ne?

Read Aloud özelliği, şu an Word’de mevcut olan ve geçen Aralık ayında tanıtılan sesli okuma modundan farklı kılan şey ise metin vurgulamaları, gerçek zamanlı ses düzenlemeleri yapılırken aynı zamanda da metnin okuma hız ve sesini kolayca değiştirebilme imkanı olması.

17-08/06/microsoft-word-365-sdn-1.png

Read Aloud şimdiden birçok kullanıcıyı sevindirmiş durumda. Ayrıca test etmek isteyenler için şu an Office 365’de inceleme sekmesinde demosu da mevcut. Özelliğin ilerleyen haftalarda kullanıcılara sunulması planlanıyor.

:: Sizin en sevdiğiniz Microsoft Word özelliği hangisi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft Word için ses getiren özellik!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Dictate düzgün çalışmıyorken, bu nasıl çalışır allah bilir…

" Microsoft Word için ses getiren özellik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Word için ses getiren özellik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Word için ses getiren özellik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "