Okunma

Microsoft WordPad reklam haberi ile üzebilir


22 Ocak 2020 Çarşamba 20:45
Microsoft WordPad reklam haberi ile üzebilir

Microsoft Insider programına katılan bir kişinin keşfettiğine göre, popüler belge düzenleme uygulaması Microsoft WordPad reklam haberi ile gündeme geldi. Microsoft WordPad, Windows ile birlikte gelen en eski uygulamalardan birisi ve temel ihtiyaçlar için basit ama etkili bir çözüm sunuyor. Kullanıcıların da bu uygulamayı kullanırken sürekli olarak rahatsız edilmeleri can sıkıcı olabilir.

Microsoft WordPad reklam haberi ile gündeme geldi

Microsoft WordPad içerisinde yapılan reklam, yine Microsoft’un olan Office uygulamalarını içeriyor. Kullanıcıları Office Web uygulamalarını denemeye teşvik eden Microsoft, uygulama esnasında küçük bir açılır ekran ile öneride bulunuyor. Bu da akıllara, Microsoft’un WordPad uygulamasından vazgeçebileceği ihtimalini getiriyor.

Windows araştırmacısı Rafael Rivera‘ya göre şirket, araç çubuğunun altında görünen reklamın altı varyantını deniyor ve kullanıcılardan Word, Excel ve PowerPoint’in ücretsiz çevrimiçi sürümlerinden birini denemelerini istiyor. Microsoft bu bildirimler ile sadece Office kullanımını arttırmaya çalışıyor olabilir. Ancak vazgeçmek istediği bir hizmeti de yavaş yavaş taşıyor olabilir.

Bu güncelleme şuan için deneme aşamasında. Kararlı sürüm ile birlikte, Windows 10 için gelip gelmeyeceği henüz kesin değil. Ancak kamuoyu ikiye bölünmüş durumda. Bir kesim bu reklamlarda zarar görmezken, diğer kesim WordPad uygulamasını basit ve işe yarar olarak kalmasını istiyor.

Ancak Rivera’ya göre, bu değişim Office uygulamasına katılan aylık kullanıcı sayısını arttırmak amaçlı yapılıyor.

Siz WordPad kullanırken bu tarz bir reklam çıkmasını ister misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft WordPad reklam haberi ile üzebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft WordPad reklam haberi ile üzebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft WordPad reklam haberi ile üzebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "