Microsoft, Xbox Live Gold fiyat artışında geri adım attı


23 Ocak 2021 Cumartesi 10:00
ABONE OL
Microsoft, Xbox Live Gold fiyat artışında geri adım attı

Microsoft, tartışmalı Xbox Live Gold fiyat artışını tersine çevirdi. Şirket, Cuma günü Xbox konsollarında çevrimiçi oyun oynamak için gerekli olan yıllık abonelik maliyetini 120 dolara çıkaracağını duyurdu. Ancak fiyat artışına dair çeşitli tartışmalar sonucu Microsoft, yeniden yaptığı duyuruda fiyatın aynı kalacağını belirtti.

Ücretsiz oyunlar için artık Gold abonelik gerekmeyecek

Microsoft tarafından yapılması planlanan fiyat artışı başarılı bir şekilde gerçekleştirilemeyince, Microsoft oyuncuların gönlünü alabilmek adına bir hamle daha yaptı. Hizmet bedelinin aynı kalmasının ötesinde şirket, ücretsiz oynanan oyunlar için abonelik gerekliliğini ortadan kaldırarak Xbox Live’ı Sony ve Nintendo‘nun çevrimiçi hizmetleriyle uyumlu hale getirmeye karar verdi.

Fortnite gibi ücretsiz oynanabilen popüler oyunlar, çevrimiçi abonelik olmadan PlayStation konsollarında ve Nintendo Switch‘te oynanabilir. Ancak Xbox tarafında bu durum öyle değildi ve oynamak için bir üyeliğe ihtiyacınız vardı. Bu durumu tersine çevirip rakipleri ile daha uyumlu hale gelmeyi amaçlayan Microsoft, bu değişlikliği önümüzdeki aylarda mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirmek için çok çalıştığını ifade ediyor.

Bir blog gönderisinde konuya dair açıklama yapan Microsoft ekibi, durumu şöyle değerlendiriyor; Arkadaşlarla bağlantı kurmak ve oynamak, oyunun hayati bir parçası ve her gün ona güvenen oyuncuların beklentilerini karşılayamadık. Sonuç olarak, Xbox Live Gold fiyatlandırmasını değiştirmemeye karar verdik.”

Bu anı, oyuncuları deneyimlerinin merkezinde gördüğümüze göre Xbox Live’ı daha uyumlu hale getirmek için bir fırsata dönüştürüyoruz. Ücretsiz oynanan oyunları Xbox’ta oynamak için artık bir Xbox Live Gold üyeliğine ihtiyacınız olmayacak. Bu değişikliği önümüzdeki aylarda mümkün olan en kısa sürede sunmak için çok çalışıyoruz.”

Zaten bir Xbox Live Gold üyesiyseniz yenileme için mevcut fiyatınızda kalırsınız. Yeni ve mevcut üyeler, bugün ödedikleri fiyatlarla Xbox Live Gold’un keyfini çıkarmaya devam edebilir. ABD’de 1 ay için 9,99 dolar, 3 ay için 24,99 dolar, 6 ay için 39,99 dolar ve perakende 12 ay için 59,99 dolar.”

Microsoft’un son yıllarda odaklandığı noktanın, Xbox Live Gold’a erişimi içeren bir Ultimate katmana sahip olan Xbox Game Pass olduğu düşünülüyor. Game Pass birçok oyuncu için büyük değer sağlarken, Xbox Gold Live’in fiyat artışları, insanları daha pahalı hizmet için ödeme yapmaya iten bir girişim olarak değerlendirilmeye başladı.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Alt tarafı online oyun oynamaya yarayan servis ücretini niye arttırıyorsun. 2 sene önce TR de güya dolar kaynaklı aylık 69 senelik 720 tl üyelik ücreti yapmışlardı . TR de oyuncusu ps kadar olmayan konsolun oyuncusuna bir de buradan yaktılar . Sonra kendileri her ay 5.90 tl gibi komik rakama sattılar. Kar edeceği yerde zarar ettirdi .

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Çok güzel haber 🙂 daha erken olsaydı keşke…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Adamın dibi ya bunlar

" Microsoft, Xbox Live Gold fiyat artışında geri adım attı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Xbox Live Gold fiyat artışında geri adım attı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Xbox Live Gold fiyat artışında geri adım attı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  2. 2 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  3. 3 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  4. 4 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  5. 5 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  6. 6 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  7. 7 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  8. 8 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  9. 9 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  10. 10 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?