Microsoft, Xbox Series X için sır perdesini araladı


17 Aralık 2019 Salı 10:30
Microsoft, Xbox Series X için sır perdesini araladı

The Game Awards 2019 isimli bir ödül etkinliğinde tanıtılan Xbox Series X, 2020 yılına hazırlanıyor. Cihazın sıra dışı olan dikey tasarımı, oyuncuların dikkatini çekti. Peki yeni konsolun adı neden Xbox Series X?

Microsoft Xbox Series X isminin nereden geldiğini açıkladı

Birçok kullanıcıyı şaşırtan bu konsol için kullanılan isim, bazı oyuncuları şaşırttı. Kimilerine göre gereğinden fazla basit olan bir isim ile tanıtılan bu cihaz, spesifik bir yapıya sahip.

Diğer Xbox konsollarına göre daha az sayıda üretileceği söylenen Xbox Series X, Xbox ailesinin en nadir konsolları arasında yer alacak. Ayrıca daha önce Microsoft’un X serisi için 2 yeni konsol daha tasarladığını da sizlere aktarmıştık.

Microsoft Xbox Series X

Microsoft’ta çalışan bir şirket temsilcisi, sadece Xbox adının gelecek konsollara taşındığını belirtti. Adı henüz belli olmayan şirket çalışanı, ilgili etkinlikte Xbox isminin Xbox Series X ile birlikte tekrardan hayata döndüğünü açıkladı.

Amerikalı yazılım şirketi, bu isimlendirmenin iyi olduğunu düşünüyor. Microsoft’a göre geçmişte olduğu gibi şimdi de yeni isimlerin türetilmemesi için hiçbir neden yok. Bu bağlamda Xbox Series X’in farklı çeşitlerini görebiliriz.

Xbox Series X görselleri

Series X tamlamasının sırrını “basitlik” olarak açıklayan Microsoft, isim üzerinde çok fazla düşünmediğini belirtti. Xbox adını gelecek nesillere taşımaya devam etmek isteyen şirketin sade ve öz olma felsefesi, kimi oyuncular tarafından yadırganmadı.

Özel bir üretim serisine atfedilen X Series, marka bilinirliğini göstereceği performansa göre şekillendirecek. Eğer kendisi beklenen performansı ortaya koyarsa yeni bir efsanenin doğuşuna şahit olabiliriz.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft, Xbox Series X için sır perdesini araladı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Xbox ONE’dan desteği çekmesinler. Tek istediğim bu.

" Microsoft, Xbox Series X için sır perdesini araladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Xbox Series X için sır perdesini araladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Xbox Series X için sır perdesini araladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?