Okunma

Microsoft yapay zeka için ayrı departman kuruyor


30 Mart 2018 Cuma 23:30
Microsoft yapay zeka için ayrı departman kuruyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Microsoft‘un CEO’su Satya Nadella, yaptığı bir açıklamada “Deneyimler ve Aygıtlar” ve “Bulut ve Yapay Zeka” olmak üzere iki ayrı departman kuracaklarını belirtti. Böylece Microsoft yapay zeka için daha da detaylı çalışabilecek.

Microsoft 2 yeni departmanıyla yeniden yapılanıyor

Nadella’nın yaptığı açıklamalara göre Microsoft, “Bulut ve Yapay Zeka” departmanında verdiği hizmetlerde ve altyapılarında kullandığı yapay zekayı ve bulut teknolojilerini daha da geliştirmek için kullanacak. Bu departman, Bulut ve Girişimcilik Başkan Yardımcısı Scott Guthrie‘nin başkanlığında kurulacak.

Microsoft yapay zeka için ayrı departman kuruyor

Microsoft’un bulut servisi Azure

Microsoft tarafından kurulacak bir diğer departman olan “Deneyimler ve Aygıtlar” departmanında ise Microsoft’un işletim sistemi, Office programları ve üçüncü şahıs uygulamalarına daha yoğunlaşılacak.

Bunların yanı sıra Microsoft şirketinde bir ayrılığın da söz konusu olduğu açıklandı. Belirtilenlere göre Microsoft’ta 21 yıldır görev alan Windows ve Aygıtlar Grubu Başkan Yardımcısı Terry Myerson, şirketten ayrılacak.

:: Microsoft’un yapay zeka için ayrı bir departman açması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft yapay zeka için ayrı departman kuruyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft yapay zeka için ayrı departman kuruyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft yapay zeka için ayrı departman kuruyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "