Surface Phone patent başvurusunda gözüktü!


13.08.2017 12:00:00
Surface Phone patent başvurusunda gözüktü!

Surface Phone ile ilgili 2017 yılının başından itibaren efsanevi özelliklere sahip olacağı öne sürülen birkaç tasarım başvurusu olduğu yönünde bilgiler gelmişti. En son yayınlanan patent tasarımlarının başvurusu ise Şubat ayında gerçekleşmesine rağmen, ortaya yeni çıktı.

Microsoft yeniden telefon piyasasına girmek istiyor

Patent görselleri incelendiğinde cihazın orta kısmında katlanmasına olanak tanıyan bir menteşe benzeri kısım görüyoruz. Bu sayede cihaz hiçbir sorun yaşanmadan kolay bir şekilde katlanabilir olacak. Cihazın ayrıca metalik olacağını da anlayabiliyoruz.

17-08/13/surface-phone-patent.jpeg

Patent başvurusunun arkasındaki kişi olan Antti Karilainen, Microsoft’la birlikte birkaç mobil projede çalışan bir anten ve RF uzmanı. Cihaz merkezine yerleştirilen bir menteşe etrafında salıncak olduğu için, kullanıcıların sinyal gücünün bozulmasına neden olacak herhangi bir parazit veya herhangi bir bozulma yapmalarını önleyecektir. Telefonun henüz ne zaman ve nasıl geleceği konusunda bir bilgi yer almadığından, tasarımın biraz da değişeceğini söyleyebiliriz.

Microsoft, patent konusunda sessizliğini bozmadı ancak patent bazı şeyleri zaten gözler önüne seriyor. Yeni telefonun 2018 yılının sonlarına ya da 2019 yılının başlarına kadar açıklanacağı düşünülüyor.

::Sizce Microsoft yeniden akıllı telefon piyasasına dönebilecek mi?


  “Surface Phone patent başvurusunda gözüktü!” üzerine 5 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Microsoft son alınacak telefonmuşmuş. Sen öyle sanmaya devam et. Daha bir kere kullanmadığı telefonlara laf atan bir kesim yorum yapıyor. O telefonun arayüzünün ne kadar kullanışlı ve hoş olduğunu bilmeden tek laf, mağaza boş. Gerizekalı, boş dediğin mağazada yüzbinlerce uygulama var. Bu yorumlarla, yok Windows Phone öldü haberleriyle bitiremezsiniz. Windows 10 Mobile desteği devam ediyor. Mağaza bilgisayarla uyumlu. Ne işe yaradığını yakında öğreneceksiniz. Surface Phone yaklaşıyor, laflarınızını yutacaksınız.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Dakka bir gol bir. Milâttan önceki kapaklı telefonların kopyasını çıkaracak bu sefer de.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Kardeş siteniz donuyor ya bu ne

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Micropsoft onuda batırır eski telwfonum lumia 820 yi açtım kamerqsı için wp mağaza çalışmıyo kapatmışlar.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   microsoft mu telefonda en son alınacak marka 😀

  Yorum yazın

  Geri bildirim