Okunma

Microsoft Yine Açtı


29 Ekim 2007 Pazartesi 14:00
Microsoft Yine Açtı
Microsoft’un resmi olarak 10 Ekim 2007‘de yapmış olduğu açıklamaya göre Internet Explorer 7 kullanıcıları yine tehlikede. Üstelik keşfedilen bu yeni güvenlik açığının resmi olarak doğrulanmasının üstünden 20 günden fazla zaman geçmiş olmasına rağmen hala bunu kapatacak bir yama da yayınlanmış değil.

Şimdiye kadar kaç kullanıcının bu açıktan mustarip olduğu net bir rakam ile açıklanmasa da şimdilik çok yaygın bir saldırı yöntemi haline dönüştürülmediği belirtiliyor. Yapılan açıklamada IE7 kullanıcılarının güvenliğinden emin olmadıkları sitelerden uzak durmaları ve kimden geldiğini bilmedikleri e-postaları açmamaları tavsiye ediliyor.

Tehlikeye neden olan güvenlik açığının ise IE7’nin URI komutlarıyla bilgisayarda bulunan bir programı çalıştırmasını sağlayan modülünden kaynaklandığı biliniyor ancak konuyla ilgili detaylı bilgi maalesef verilmiyor. Ayrıca Windows Vista kullananların da Windows XP ve Server 2003 kullanıcılarına göre daha az risk taşıdığı tahmin ediliyor ancak buna dair de kesin bir kanıt yok.

Yazan: Güçlü Aydoğdu
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Microsoft Yine Açtı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ayrıca Windows Vista kullananların da Windows XP ve Server 2003 kullanıcılarına göre daha az risk taşıdığı tahmin ediliyor

  Adamlar hatalarında bile vistayı itelemek için gizli reklama gidiyorlar ya.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bi kerede düzgün birşey yapsalar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bu Bill gates’ in neyi doğruki yanlızca para politikası doğru sen ben o hikaye onun için her satın alınan bilgisayar bill amcaya milyon dolarlar kazandırıyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç şaşırmadım. Alıştık açıklara zaten.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Buna rağmen kullanılı***** geçlerin daha çok çalışıp kendi ürünlerimizi yapmamız ***** iyilerine layıkız.

" Microsoft Yine Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Yine Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Yine Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "