Okunma

Microsoft Yine Şaşırtmadı!


14 Aralık 2005 Çarşamba 15:00
Microsoft Yine Şaşırtmadı!

Geçtiğimiz günlerde verilen bir habere göre Internet Explorer 7‘nin Windows Vista’dan önce çıkması için çalışmaların hızlandığını ve bu hızla gidilirse de yılın ilk çeyreğinde Windows XP kullanıcıları için hazır edileceği söylenmişti. Çalışmaların verimliliği konusunda ise birçok eksiği bulunan Beta versiyonundan başka bir bilgi bulunmuyor. Bir de geliştiricilerin Blog‘undan başka…

İşte o Blog‘lardan birinde açıklandığı üzere, Internet Explorer 7‘ye dahil edilen RSS okuma özelliği için kullanılacak olan ikon da bu uzun ve yoğun çalışmaların sonunda belirlendi. Internet Explorer 7‘de kullanılacak olan ikon;

Not: Bu ikon, Mozilla Firefox tarafından uzun süredir kullanılıyor.

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Microsoft Yine Şaşırtmadı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  MSN Spaces’de de MS, yine üstün yaratıcılığını göstermiş. Bakın simgesi ne kadar Ubuntu’nunkine benziyor.

  *****

  *****

 2. SDN Okuru dedi ki:

  taklitlerimizden kaçınsınlar “GNU/GPL”
  Yarın güvendeyiz ve sonra değiştirilen başlık salı günü güvendeyize yazmıştım Gelin Linux’e gelin… sadece Firefox değil diğer tüm nimetlerinden yararlanın ,Mic yaptığı komiklik artık onlarda tecnoloji kimden öğreneceklerini biliyorlar Linus dediği gibi “ne ben bill’e teknoloji öğretebilirim nede o bana ticareti öğretebilir…”

  sadece ikonda bitmiyor mesele teknoloji GNU/GPL kullanıcıları çoktan MS nin şimdi yaptığı teknoloji ile tanışmıştı…

  burdan anlarsınız.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  mikrosoft her zamanki gibi kendine yakisani yapmis. allahtan sadece blog’da lanse etmisler. popup blocker gibi büyük bi tanitim yapmamislar bu sefer 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tabii küçük bir nokta var ki belirtmeden geçemeyeceğim. Yazana göre gidip Mozilla’dakilerle görüşmüşler ve aynı simgeyi kullanmaya karar vermişler.

  Aynı simgenin kullanılmasının kötü tarafı yok, kimsenin kimseden bir şey çaldığı da yok. Bu güzel bir adım. Şimdi alışık olduğumuz şekilde MS buna yeni bir şey uydursaydı biz yine “Iyyk olmamış!” diyecektik. Bu seçime sevinmemiz gerekiyor aslında. Böylece bu simgenin ne olduğunu daha fazla kişi bilecek. Tamam ben de Micros~1’un bir çok hamlesini beğenmiyorum; ama işi abartmamak ve taraftarlık sınırlarına sokmamak gerekiyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bu ikonun ne işe yaradığınıu şu ahbere kadar bilmiyordum lol!

  en azoında exlorer buraya haber olarak benim o logo hakkıdna düşünmemi ve ne olduğunu keşfetmemi sağladı..

  yok canım yaratıcı olan explorer değil benmişim 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Troy :grin

  Yine her zaman ki gibi danışıklı dövüş..
  yahoo dan sonra nedense microsoft’dan da soğumaya başladım…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  O zaman kullanıcıların şaşırmaması için Windows Vista ile beraber default olarak gelen Firefox versinler de kurtulalım 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft’un bu yaratıcılığını(!) önceden de pek çok yerde görmüştük zaten 🙂 Diğer yandan Firefox ile aynı ikonu kullanması kullanıcıların ortam değiştirdiklerinde şaşırmamaları ve kolayca kullanmaları için bir yöntem de olabilir.

" Microsoft Yine Şaşırtmadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Yine Şaşırtmadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Yine Şaşırtmadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "