Okunma

Microsoft Yöneticisinden Çılgın Bir Fikir!


08 Ekim 2010 Cuma 17:21
Microsoft Yöneticisinden Çılgın Bir Fikir!

Microsoft, internetin güvenliği için oldukça radikal fikirler ortaya atmaya başladı. Bu fikirlerden biri de firmanın üst düzey yöneticilerinden biri olan Scott Charney‘den geldi. Charney, dün yaptığı bir konuşmada, internetin güvenlik sorununun ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.

 

Charney dün Almanya‘nın Berlin şehrinde gerçekleştirilen Uluslararası Güvenlilk Çözümleri Avrupa Konferansı‘nda (ISSE) yaptığı açıklamada, virüslü bilgisayarların internete erişiminin yasaklanması gerektiğini belirtti. Zararlı yazılımlardan etkilenen bilgisayarların, internetin güvenliğini büyük ölçüde etkilediğini, bu bilgisayarların internete erişimini engelleyerek, diğer internet kullanıcılarının güvenliğini büyük ölçüde sağlayabileceklerini belirtti.

 

 

Özellikle bot olarak çalışan ve otomatik olarak saldırıya geçen zararlı yazılımların bir ev kullanıcısından bir başka ev kullanıcısına geçmesinin çok yaygın olduğunun altını çizen Charney, virüslü olduğu tespit edilen bilgisayarların internet erişiminin engellenmesi durumunda, kullanıcının da hızlı yoldan çözüme ulaşmak isteyeceğini belirtti.

:: Sizce Scott Charney’nin bu fikri ne derece mantıklı? Bu fikre katılıyor musunuz?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft Yöneticisinden Çılgın Bir Fikir!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çözüm olmaz

" Microsoft Yöneticisinden Çılgın Bir Fikir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Yöneticisinden Çılgın Bir Fikir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Yöneticisinden Çılgın Bir Fikir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "