Okunma

Microsoft Zynga’yı Almak İstemiş!


09 Temmuz 2013 Salı 17:00
Microsoft Zynga’yı Almak İstemiş!

Geçtiğimiz hafta Microsoft‘un Xbox Başkanı Don Mattrick, Microsoft‘taki görevinden ayrılarak sosyal oyun firması Zynga‘nın CEO‘luk koltuğuna oturmuştu. Don Mattrick bu hamle ile birlikte aynı zamanda Zynga‘da Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Şef Ürün Yöneticisi pozisyonlarını da eline almıştı.

Bu değişikliğin ardından Bloomberg tarafından gelen bir haber ise Microsoft‘un, Zynga firmasını almak istediğini ancak bazı sebeplerden dolayı alamadığını iddia etti. 2010 yılında gerçekleşen bu olayın Microsoft tarafındaki baş kahramanı ise Xbox patronu Don Mattrick.

İddiaya göre Mattrick‘in Zynga firmasına olan ilgisi ile Microsoft’un satın alma çabaları, Zynga CEO’su Mark Pincus tarafından reddedildi. Bloomberg, Pincus‘un reddetme sebebi olarak ise Microsoft‘un Facebook üzerinden FarmVille gibi oyunların verilerine ulaşabilmesi ve bu verileri verenlerin tespit edilememesi yüzünden de Pincus ile anlaşılamamasını gösterildi.

Don Mattrick‘in Zynga firmasına geçmesinde ise, Microsoft‘un yeniden yapılanma sürecine girmiş olması, bu süreçte Mattrick‘in Microsoft’ta daha iyi bir mevki istemesi ve Microsoft’un bunu geri çevirmesi sebep olarak gösteriliyor. Bunun üzerine ise Don Mattrick‘in daha iyi bir seçenek olan Zynga CEO‘luğuna geçtiği söyleniyor. Şuan Xbox Başkanlığına ise Microsoft CEO’su Steve Ballmer bakıyor.

:: Sizce Microsoft Zynga’yı satın alma gibi bir girişimde bulunmuş mudur?

yazarMustafa Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, boş vakitlerinde fotoğraf çekmektedir. Yazar, farklı yazılımları ve iOS uygulamalarını incelemeyi sevmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft Zynga’yı Almak İstemiş!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Microsoft bulmuş yolunu, çalışanlarını gönder ceo olarak, sonra satınal 🙂

" Microsoft Zynga’yı Almak İstemiş! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Zynga’yı Almak İstemiş! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Zynga’yı Almak İstemiş! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "