Microsoft’a, Pentagon’dan hayal kırıklığı!


13 Mart 2020 Cuma 22:15
Microsoft’a, Pentagon’dan hayal kırıklığı!

Microsoft JEDI ihalesi konusunda hayal kırıklığı yaşıyor. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Microsoft ile milyarlarca dolarlık bulut sözleşmesini gerçekleştirme kararını yeniden gözden geçirecek! Başkan Trump, daha önce Amazon‘un teklifi konusunda endişelerini dile getirmişti ve sözleşme Microsoft ile imzalanacak gibi görünüyordu.

Microsoft JEDI ihalesini kaybedebilir

Pentagon’dan U dönüşü

Perşembe günü ABD Savunma Bakanlığı, Pentagon’un Microsoft’la yaptığı milyarlarca dolarlık bulut sözleşmesinin kabul kararını yeniden değerlendirmek istediğini söyleyerek Amazon için hâlâ potansiyel bir zafer olduğuna işaret etti. Mahkeme dosyalarında Pentagon, U dönüşünün “Amazon Web Service tarafından sunulan dosyaya cevaben” olduğunu söyledi. Microsoft tarafında ise işler karıştı. Microsoft teklifinin “teknolojik olarak üstün” olduğuna emin olduğunu söylüyor. Bir açıklamada ise şöyle dedi: “Savunma Bakanlığı’nın sözleşmeyi imzalamasının doğru karar olacağına inanıyoruz. Bununla birlikte, tüm sorunları çözmenin ve gerekli modern teknolojiyi silahlı kuvvetlerimizdeki insanlara hızlı bir şekilde sağlamak adına teklifi yeniden gözden geçirme kararlarını da destekliyoruz.”

Trump, Satya Nadella ve Jeff Bezos

Bu haber Amazon için bir umut olabilir

Pentagon, konuyu yeniden değerlendirmek için 120 gün istedi. Dosyalama, Başkan Trump’ın sürece müdahale edip etmediğine değil fiyatlandırmaya dayanıyordu. Geçen yıl Temmuz ayında, Başkan Trump sürecin adil olup olmadığını sorgulamaya başladı ve gazetecilere “Pentagon ve Amazon ile yapılan sözleşme hakkında muazzam şikayetler” aldığını söyledi. Daha önce Washington Post’un sahibi olan Amazon kurucusu Jeff Bezos‘u da eleştirmişti. Ancak bu yeni haber Amazon için bir umut olabilir.

Amazon itiraz etti

Yeni sistem, gizli sırları barındıracak ve orduya yapay zeka tabanlı analiz sağlayacak DoD’nin eskimiş bilgisayar ağlarını tek bir bulut sistemiyle değiştirmek için tasarlandı. Ekim ayında, bir gecikmenin ardından sözleşme Microsoft’a verilmişti. Bir ay sonra Amazon, karara itiraz etmeye başladı ve  JEDI değerlendirme sürecinin çeşitli yönlerinde açık eksiklikler ve hatalar olduğunu aynı zamanda önyargıyla incelendiğini söyledi. Şirket, bu konuların incelenmesi ve düzeltilmesi gerektiğini de vurguladı.

Şimdilik Pentagon’un tam kararını ne zaman açıkyacağı belli değil. Bu gözden geçirme kararının sonrasında JEDI ihalesi Amazon’a mı yoksa Microsoft’a mı kalacak göreceğiz.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 ay önce

Ekime kalsın, kasıma kalmasın. Anladın sen onu şiftimin deleyti.

" Microsoft’a, Pentagon’dan hayal kırıklığı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’a, Pentagon’dan hayal kırıklığı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’a, Pentagon’dan hayal kırıklığı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2