Okunma

Microsoft’ta Önemli Kan Kaybı


19 Ekim 2010 Salı 12:05
Microsoft’ta Önemli Kan Kaybı

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft’un baş yazılım mimarı Ray Ozzie, beklenmedik bir kararla, şirketten ayrılacağını açıkladı. (Microsoft Para Saçtı)

Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın çalışanlara gönderdiği bir e-posta ile açıkladığı ayrılık kararı şok etkisi yarattı.

 

Ray Ozzie Microsoft’un en önemli isimlerinden biriydi

 

Ray Ozzie Kimdir?

Lotus Notes ile adını duyuran Ray Ozzie, 2005 yılında Microsoft’ta baş teknik sorumlu (CTO – Chief Technical Officer) olarak işe başlamıştı. Ozzie, 2009 yılında Microsoft bünyesinde FUSE Labs’i kurarak şirketin sosyal ağlara odaklı projelerini yönetti.

Microsoft kurucusu Bill Gates tarafından sadece Ray Ozzie için oluşturulan Baş Yazılım Mimarı pozisyonuna yeni birinin atanmayacağı açıklandı.

Ray Ozzie’nin bir süre daha görevinin başında olacağı sonra ise emekliye ayrılacağı belirtildi. Ray Ozzie de başka bir yerde çalışma planının olmadığını, sadece dinlenmek istediğini söyledi.

:: Yazılım geliştirme alanında en önemli isimlerinden birini kaybetmek Microsoft’u nasıl etkiler?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft’ta Önemli Kan Kaybı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    valla etkilermi etkiler baş yazılım mimarı ne bileyim

" Microsoft’ta Önemli Kan Kaybı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’ta Önemli Kan Kaybı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’ta Önemli Kan Kaybı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "