Okunma

Microsoft’tan 75 Ajanlık Ekip!


30 Kasım 2010 Salı 18:00
Microsoft’tan 75 Ajanlık Ekip!

Kârı son 5 yıl içerisinde yüzde 3.5 oranında düşen Microsoft, korsan yazılımların kendisine, yıllık ortalama 51.4 milyar dolar kaybettirdiğini hesapladı. Korsan geliştiricilere adeta savaş açan) Microsoft, bu kişilerin köklerini kazımak için 75 kişiden oluşan bir ekip kurdu. (WikiLeaks Belgelerinde Türkiye Adı Geçiyor)

 

FBI, CIA ve INTERPOL Karması

Bu ekibin çoğu Interpol, FBI, CIA örgütlerinin emekli üyelerinden oluşuyor. Ekip, 10 suç laboratuvarı ve ülkelerin güvenlik güçleriyle birlikte hareket edecek. Microsoft tarafından korsan karşıtı projeye ayrılan para 10 milyon doları geçiyor. Yazılım devi, yeni takımının ilk etapta, şirkete 200 milyon dolar kazandırmasını öngörüyor.

:: Microsoft’un hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft’tan 75 Ajanlık Ekip! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan 75 Ajanlık Ekip! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan 75 Ajanlık Ekip! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "