Okunma

Microsoft’tan Erzurum’a Bilişim Akademisi


23 Eylül 2011 Cuma 11:36
Microsoft’tan Erzurum’a Bilişim Akademisi

Türkiye’deki bilgisayar okuryazarlığı oranın artması ve bilişim teknolojilerinin sosyal imkânları kısıtlı gençler tarafından da kullanılabilmesi amacıyla başlatılan “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” projesi için açılan Bilişim Akademileri’nin sayısı giderek artıyor.

T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, Habitat için Gençlik Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Microsoft Türkiye’nin ortaklaşa yürüttüğü bu önemli sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bir Bilişim Akademisi de Erzurum‘da açılacak.

Microsoft Türkiye, sosyal sorumluluk ve eğitim etkinlikleri kapsamında Erzurum’da KOBİ ve üniversite öğrencileri ile vatandaşlara yönelik tasarım, yazılım ve güvenli internet eğitimlerini bu bilişim akademisinde verecek.

:: Microsoft’un Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Microsoft’tan Erzurum’a Bilişim Akademisi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  fatih projesini kapacak ya findows, onun içindir bu etkinlik. ha birde güçlü alternatifleri piyasada tanınmaya başladı onu bastırmak içindir. boşuna uğraşma findows. 3-5 yıl sonra elimizi öpsende seni kullanmaycağız. linux seni tepe takla edecek. pardus ubuntu opensuse fedora vs vs. ücretsiz hızlı kararlı yetenekli. findows= yavaş, kararsız, ücretli, yeteneksiz…

 2. lauset dedi ki:

  ucuz iş gücü ve bakan kriterleri olduğu için tercih nedeni gibi

 3. msydm dedi ki:

  Maşaallah Erzurum’a.. ama neden erzurum ?

 4. futureng dedi ki:

  BRAVO Findowsu daha iyi yaygınlaştırmak için güzel stratejilerden birtanesi..

  ———- Post added at 15:01 ———- Previous post was at 15:00 ———-

  EY.. Tübitağın maaşlı çalışan, PARDUS un departmanı-organizasyonu nerelerdesin..

 5. futureng dedi ki:

  BRAVO Findowsu daha iyi yaygınlaştırmak için güzel stratejilerden birtanesi..

 6. REDFOKS dedi ki:

  Bu tip haberleri duymak güzel devamı gelir inşallah

 7. lauset dedi ki:

  Hayırlı olsun

" Microsoft’tan Erzurum’a Bilişim Akademisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Erzurum’a Bilişim Akademisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Erzurum’a Bilişim Akademisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "