Okunma

Microsoft, iPhone’a Oynuyor


08 Ocak 2009 Perşembe 15:08
Microsoft, iPhone’a Oynuyor

Microsoft, Apple‘la el sıkıştığı (ve Mac için Office’in çıktığı) günlerden bu yana gayet dost biçimde geçiniyor. Bu dostluğun devamı mıdır bilemiyoruz ama Microsoft, iPhone için ikinci yazılımını da yayınladı. Microsoft Tag isimli yazılım, dükkanlarda gördüğünüz ürünlerdeki özel etiketleri okuyarak size internet üzerinden özel ve ayrıntıları anında buluyor. Bu yazılımı edinmek için iPhone’unuzdan App Store’u ziyaret etmeniz gerekiyor.


Resim Vikipedi’den alınmıştır

 

Bu Kodlar Neye Benzer?

Microsoft’un sadece Tag adını verdiği kodlar kısaca HCCB olarak bilinen kodlardan oluşuyor ve Microsoft tarafından geliştirilmiş durumda. HCCB isminin açılımı da “yüksek kapasiteli renkli barkod” (high capacity colour barcode) anlamına geliyor. Bir sürü renkli üçgenden oluşan bu kodlar Microsoft’un uygulamasında aslında veri taşımıyorlar, sadece internet üzeriden ulaşılabilecek olan verilerin hangi ürüne ait olduklarını tanımakta kullanılıyorlar.

:: Microsoft başka iPhone yazılımı sunacak mı?

Bilgi için: Microsoft
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft, iPhone’a Oynuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, iPhone’a Oynuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, iPhone’a Oynuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "