Okunma

Microsoft’tan Koç Üniversitesi’ne Ar-Ge Merkezi


04 Ekim 2011 Salı 08:30
Microsoft’tan Koç Üniversitesi’ne Ar-Ge Merkezi

Microsoft, dünya çapında üniversiteler ile işbirliği içerisinde faaliyet gösteren Ar-Ge merkezlerine bir yenisini Türkiye’de ekledi.

Koç Üniversitesi ile yapılan işbirliği sonucu Koç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi‘nde açılan Ar-Ge merkezinde doktora, yüksek lisans ve bitirme projelerini yapan lisans öğrencileri yazılım hatalarının önlenmesi ve yazılımların güvenilirliğinin artırılabilmesi için müfettiş yazılımlar geliştirecek.

Çok çekirdekli sistemlerin doğru ve verimli olarak programlanabilmesi için araştırmaların da yapılacağı bu Ar-Ge merkezi yurt dışındaki benzer merkezler ile ortak çalışmalar yürütecek.

Microsoft, Koç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde açılan Ar-Ge merkezinin yazılım hatalarının önlenmesi için gerçekleştireceği çalışmalara ilk aşamada 3 yıl boyunca destek vermeyi sürdürecek.

Yazılım hataları nedeniyle dünyada yılda 60 milyar dolar kaybedilirken Türkiye’de ise bu kaybın miktarı 500 milyon doları buluyor. Koç Üniversitesi’nde açılan Ar-Ge merkezinde yapılacak çalışmalar sayesinde söz konusu kayıpların önlenmesi hedefleniyor.

:: Sizce kurulan Ar-Ge merkezinin ne gibi faydaları olacak?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft’tan Koç Üniversitesi’ne Ar-Ge Merkezi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Koç Üniversitesi’nde açılan bu merkezin iyi işler çıkaracağını düşünüyorum. Yazılım hataları inanılmaz derece iş gücü kayıplarına yol açıyor..

" Microsoft’tan Koç Üniversitesi’ne Ar-Ge Merkezi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Koç Üniversitesi’ne Ar-Ge Merkezi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Koç Üniversitesi’ne Ar-Ge Merkezi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "