Okunma

Microsoft’tan Önemli Uyarı!


02 Mart 2010 Salı 09:45
Microsoft’tan Önemli Uyarı!

Microsoft, Pazar günü ortaya çıkan ve işletim sistemlerinde beliren yeni açık hakkında kullanıcıları uyardı. Bu açık sayesinde, korsanlar Internet Explorer kullanan Windows işletim sistemlerini kontrol edebilecek.

Windows 2000, Server 2003 ve Windows XP işletim sistemleri, zaaf sayesinde koruma kalkanları düşen Microsoft ürünleri konumunda. Saldırı senaryosu ise şu şekilde gelişiyor: Zararlıların işgal ettiği sitede bulunurken, yardım amaçlı F1 tuşuna basarsanız, kötücül yazılım kendisini sistem kaydına işliyor. Daha sonra da sistem kaydı ve bellekten, tüm bilgisayara yayılıyor. Bizim önerimiz, güncel olmayan işletim sistemlerinde “şimdilik” Internet Explorer kullanmamanız yönünde.

:: İşletim sisteminizde, hangi güvenlik yazılımını tercih ediyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft’tan Önemli Uyarı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Önemli Uyarı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Önemli Uyarı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "