Microsoft’tan RSS Okuyucu


04 Aralık 2006 Pazartesi 14:00
Microsoft’tan RSS Okuyucu
Microsoft‘un yeni yazılımının adı UniveRSS. Bu uygulamayla henüz kendi RSS listenizi oluşturamasanız da, Internet Explorer 7‘de kayıtlı olan RSS‘leri okuyabilirsiniz. UniveRSS sadece Vista‘da çalışıyor.
UniveRSS
alışıldık RSS okuyucularda olmayan 3 boyutlu bir uzay görünümü sunuyor. Bu uzayda galaksiler RSS klasörlerini gösterirken, küp şeklindeki yıldızlarsa her bir RSS kaynağını temsil ediyor. Küpleri döndürerek içerdiği bilgiye ve bağlantılara ulaşmak mümkün.


3 boyutlu görsellerle anında haberler alabiliyorsunuz.


RSS Evreni

Küplerin boyutları, içindeki okunmayan mesaj sayısına göre değişiyor. Her küpün üstüne RSS kaynağının logosu da eklenmiş. RSS kaynakları arasında dolaşmak oyun oynamak gibi.


Windows Vista için renkler oldukça uyumlu.

Şık Olmuş Ama…

Microsoft
‘un UniveRSS için önerdiği sistem gereksinimleriyse, Vista için önerdikleriyle hemen hemen aynı: 1 GHz ya da daha hızlı işlemci, 1GB RAM ve Pixel Shader 2.0 destekleyen bir ekran kartı. Kısacası Vista‘yı çalıştırabilen her sistemde UniveRSS de çalışabiliyor.

UniveRSS‘in görsel olarak etkileyici olduğu bir gerçek, fakat RSS‘in asıl amacı olan basitlik Microsoft’un pek umurunda değil gibi.

ShiftDelete.Net’in RSS’i var mı?
Olmaz mı? Firefox, Internet Explorer 7 ya da başka bir RSS okuyucunuzdan sitemizin güncel haberlerini , siteye girmeden kontrol edebilirsiniz. Bunun için eklemeniz gereken adres;

:: http://shiftdelete.net/site/index2.php?option=com_rss&feed=RSS2.0&no_html=1


Bilgi için:
UniveRSS
Yazar: Saner Apaydın
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Microsoft’tan RSS Okuyucu”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaşlar bu program MSDN’de (MicroSoft Developer Network) yani programcılar için, yeni bir teknoloji olan Windows Presentation Foundation (WFP) nasıl 3 boyutlu nesneler çizilir onu gösteriyor. Yani son kullanıcılar için düşünülmüş bişey değil, programcılar için örnek kod niteliğinde, bunu da göz önünde bulunduralım.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Microsoft vista’yı baştan sonra 3 boyutlu yapıyor. Benimde en sevdiğim seşylerden birisidir 3D. Ama bu sayede ram’i fazlasıyla arttırıp ram canavarına dönüşüyor. Bu çok kötü. Bunuda aşabilseler tam iyi olur.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  RSS bence geçtiğimiz yılın en iyi buluşuydu, kendi açımdan inanılmaz kolaylık. mobil cihazlarımızla bile bir çok sitenin içeriğini bir kaç kontörle takip edebiliyoruz, bence microsoft bu kervana biraz geç katıldı, ie7 de kullanım inanılmaz zor, Vista nın uçuk sistem gereksinimleri tartışıladursun, UniveRSS ile kimse 1gb ram isteyen bir rss okuyucuyu kullanmaz herhalde, bu işi en iyi beceren kesinlikle mozilla firefox… bu sitedeki haberleride uzun zamandır ondan takip ediyorum.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  RSS nin kullanım amacı haberlere çabuk ulaşmak, bunun için samanyolunda gezmemize hiç gerek yok, microsoft bunlarla uğraşacağına bence windows defenderı geliştirsin, hiç birşey bulmuyor 🙁

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  İlk yazan arkadaşa katılıyorum. Ayrıca sizin RSSnizde de bir problem mi var? Yayınlanmış haberi tekrar *****

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  daha ayrıntılı anlatamaz mısınız

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  microsoft iyice saçmalamaya başladı, basit haber okuyucusunun 3 boyutlu olması hiçbir şey ifade etmiyor.

" Microsoft’tan RSS Okuyucu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan RSS Okuyucu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan RSS Okuyucu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!