Microsoft’tan ülkeler için siber güvenlik hamlesi


11 Mart 2021 Perşembe 08:08
ABONE OL
Microsoft’tan ülkeler için siber güvenlik hamlesi

Microsoft’un gelişmiş siber güvenlik teknolojisi artık birçok ülkede kullanılabilir durumda. Şirket, beş Avrupa ülkesinde yapılacak ulusal seçimlerle birlikte, AccountGuard hizmetini daha gelişmiş özelliklerinden bazılarını gruplar ve bireyler için ek ücret ödemeden kullanılabilir hale getiriyor.

AccountGuard üyeleri hiçbir ek ücret ödemeyecek

AccountGuard‘un, Microsoft‘un bilgisayar korsanları tarafından hedef alınma riski daha yüksek olan kişilere ve kuruluşlara sunduğu bir program olduğunu belirtelim. Tipik olarak bu kişiler elbette politikacılar anlamına geliyor. Ancak pandeminin başlangıcına yakın bir zamanda şirket, aracı sağlık çalışanlarına ve insani yardım kuruluşlarına da ücretsiz olarak hizmeti sundu. Sunulan hizmet, herhangi bir saldırı gerçekleştiğinde kullanıcıya bildirim göndererek bunu nasıl durduracağına dair rehberlik sağlıyor.

Microsoft, yeni genişlemesinin bir parçası olarak, hizmetin kurumsal düzeyde kimlik ve erişim yönetimi özelliklerini, demokrasilerindeki tüm AccountGuard üyelerine hiçbir ek ücret ödemeden kullanılabilir hale getiriyor.

Microsoft Exchange

Şirket, 2020 ABD başkanlık seçimleri öncesinde benzer bir genişlemeyi denedi ve siyasi kampanyalarla birlikte partilere bu özelliklere erişim sağladı. Microsoft ayrıca AccountGuard müşterilerine 25.000‘e kadar YubiKeys sağlamayı da planlıyor. Kuruluşun büyüklüğüne bağlı olarak, şirketin sunduğu birden fazla ücretsiz hizmet olacak.

İlk olarak Hollanda, Finlandiya, Almanya, Estonya ve Çek Cumhuriyeti‘nde ulusal seçimler yaklaşırken, Microsoft onları dezenformasyon kampanyalarından korumayı umuyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Microsoft’tan ülkeler için siber güvenlik hamlesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan ülkeler için siber güvenlik hamlesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan ülkeler için siber güvenlik hamlesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!