Okunma

Microsoft’tan Vista SP1 Ayrıntıları


08 Aralık 2007 Cumartesi 22:00
Microsoft’tan Vista SP1 Ayrıntıları
Bilgiler 5 farklı Word belgesi biçiminde sunuldu. Bu yayınlanan belgeler Windows Vista Service Pack 1 ile ilgili şimdiye kadarki en geniş bilgileri içeriyor, üstelik birinci ağızdan. Dosyaların toplam boyutu 1,5 MB civarında.

Tüm içeriği buraya koysaydık pek de iyi bir iş yapmış olmazdık çünkü belgeler toplam 133 sayfadan oluşuyor ve İngilizce’ler. Yine de aşırı meraklı okuyucularımız aşağıdaki bağlantılar vasıtasıyla Vista SP1‘in inciğini cinciğini öğrenebilirler.

Nihai sürümün sürüm adayından pek farklı olmayacağını düşünürsek, asıl SP1 ile gelecek belgeler de büyük oranda üsttekilere benzeyecektir. Daha önce bu konuda bilgiler sunmuştuk, bu nedenle benzer şeyleri tekrar etmeyip Vista SP1‘in nihai sürümünü bekliyoruz.

Microsoft bunun yanında Windows Update‘i kullanan ama Vista SP1‘i hemen yüklemek istemeyenler için bir araç yayınladı. Araç, geçici olarak Windows hizmet paketlerinin Windows Update ile yüklenmesini engelliyor. Bu araç sayesinde ayrıca Windows Server 2003 Service Pack 2 ve Windows XP Service Pack 3 yüklemeleri de engelleniyor. Aracı indirmek için buraya tıklayın.

Bilgi İçin: Microsoft
Yazan: Saner Apaydın
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Microsoft’tan Vista SP1 Ayrıntıları”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  cracker ların deyimiyle = if its run, its crackable.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hemen yüklememenizi tavsiye ederim. Çünkü

  Notable_Changes_in_Windows_Vista_SP1_ Release _***** dokumaninin 16. sayfasinin sonu:
  Also coming with SP1 but not in the current release candidate, we will also be including updates that deal with two exploits we have seen, which can affect system stability for our customers. The OEM Bios exploit, which involves modifying system files and the BIOS of the motherboard to mimic a type of product activation performed on copies of Windows that are pre-installed by OEMs in the factory. The Grace Timer exploit, which attempts to reset the “grace time” limit between installation and activation to something like the year 2099 in some cases.

  kisaca en cok kullanilan 2 yontemi gecersiz kilmayi basarmislar ve hacker’lar hemen hack’lemesin diye RC1’e bu ozelligi koymamislar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  siz okuyup özetleseydiniz ya

" Microsoft’tan Vista SP1 Ayrıntıları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Vista SP1 Ayrıntıları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Vista SP1 Ayrıntıları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "